Pro-Familia: prawie 100 pacjentów na oddziale pediatrycznym w ciągu miesiąca

0
814

Oddział pediatryczny Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia z Rzeszowa, który od początku 2016 roku posiada kontrakt z NFZ na swoje świadczenia, przyjął  w styczniu prawie 100 pacjentów. Wielu z nich było skierowanych z innych placówek.

Oddział ma 14 miejsc dla chorych dzieci. Siedem łóżek przeznaczonych jest dla najmłodszych pacjentów do trzeciego roku życia, siedem dla starszych. Znajdują się one w komfortowych pokojach z łazienkami. Oddział posiada także pełne zaplecze diagnostyczne i  kolorową salę wypoczynkową. Rodzice mają możliwość przebywania z dziećmi przez całą dobę.

– Mamy szczyt zachorowań na infekcję górnych dróg oddechowych. Dzieciom dokuczają także zakażenia układu pokarmowego. Problemy ze zdrowiem mają zarówno młodsze dzieci, jak i nastolatki – wyjaśnia lek. med. Grzegorz Siteń, kierownik oddziału pediatrycznego w szpitalu. – Tylko przez pierwszy miesiąc przyjęliśmy blisko 100 pacjentów. Wielu z nich, z powodu braku miejsc, zostało skierowanych do nas z innych rzeszowskich szpitali. To bardzo ważna informacja, która pokazuje, że nowy oddział dla dzieci był w naszym mieście bardzo potrzebny – podkreśla doktor.

– Zajmujemy się leczeniem większości chorób i dolegliwości wieku dziecięcego. Ponadto naszym pacjentom zapewniamy specjalistyczne leczenie i diagnostykę chorób układu moczowego. Oddział działa cała dobę, a nad pacjentami czuwają lekarze i pielęgniarki – dodaje lekarz.

Oddział pediatryczny wraz z oddziałem laryngologii i chirurgii dzieci tworzy specjalną Strefę Dziecka w szpitalu Pro-Familia. Strefa została utworzona z myślą o komforcie i samopoczuciu najmłodszych pacjentów.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG),  poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 miał wartość ponad 27 mln zł.

W Rzeszowie Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.