Pro Familia: system e-rejestracji dla pacjentów

0
1434


Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa uruchamia system samodzielnej rejestracji dla pacjentów. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu internetowego, na którym pacjenci mogą sami rejestrować się do wybranego lekarza, przeglądać swoje wyniki, ustawić przypomnienie.

– Najważniejsze jest to, że mogą logować się na ten portal 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu –wyjaśnia Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

E-rejestracja to specjalnie przygotowany portal, który umożliwia pacjentowi zarejestrowanie się do danego lekarza lub na dany typ usługi. Pacjenci posiadający konto będą mogli między innymi dowiedzieć się kiedy dany lekarz ma wolne terminy,  sprawdzić na kiedy mają umówione wizyty, jakie i u kogo, ustawić przypomnienie o wizycie, które może być wysyłane SMSem lub mailem, przeglądać wyniki swoich badań oraz przeglądać listę usług świadczonych w szpitalu.

Serwis jest dostępny  na stronie rejestracja.pro-familia.pl

Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki. W placówce działają też poradnie specjalistyczne, poradnia stomatologiczna oraz diagnostyka (laboratorium i pracownia USG).

Pro-Familia oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt placówki z NFZ na rok 2013 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej oraz urologii, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną (konsultacje w zakresie endokrynologii, onkologii, ginekologii i położnictwa, urologii) oraz pomoc doraźną i transport sanitarny. Pro-Familia oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.
Szpital działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Dysponuje 50 łóżkami, z czego połowa przeznaczona jest dla oddziału położniczego, a reszta dla oddziału zunifikowanego.