Pro-Familia: współpraca z Rehamed-Center

0
983

Oddział ortopedyczno-urazowy ze Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia z Rzeszowa, który został otwarty w sierpniu 2016 roku, nawiązał współpracę z placówkę rehabilitacyjną – Rehamed-Center z Tajęciny, koło Rzeszowa.

Oddział pomaga pacjentom z urazami narządu ruchu, specjalizuje się w małoinwazyjnych zabiegach z zakresu artroskopii. Wykonywane są tutaj operacje ortopedyczne przy użyciu różnych dostępów chirurgicznych oraz zabiegi urazowe.

Zespół specjalistów oddziału składa  się z lekarzy i pielęgniarek, trenerów przygotowania motorycznego, diagnostów laboratoryjnych, techników, a także grupy naukowo-badawczej. Częścią zespołu są również fizjoterapeuci z Pro-Familii oraz z Rehamed-Center.

Rehamed-Center specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej dzieci i dorosłych. Oferuje kompleksowe programy terapeutyczne dla pacjentów przygotowywane przez zespół fizjoterapeutów we współpracy z lekarzem ortopedą. Oprócz ćwiczeń indywidualnych, treningu motorycznego i badań podologicznych, oferuje rehabilitację wspieraną przez sprzęt, taki jak lokomat, erigo, armeo oraz przez komputerową analizę biegu i chodu.

Placówka oferuje także terapię nietrzymania moczu, diagnostykę fizjoterapeutyczną oraz prowadzi turnusy rekreacyjne, rehabilitacyjne oraz wypoczynkowe dla osób starszych.

Centrum oferuje zarówno usługi komercyjne jak i w ramach kontraktu z NFZ. Wartość umowy zawartej na rok 2016 to 613 452,15 zł. Kontrakt dotyczy lekarskiej ambulatoryjnej opieki rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej w ośrodku/oddziale dziennym.

Placówkę prowadzi Rehamed-Center sp. z o.o., której zarząd tworzą: dr Wojciech Rusek oraz Alicja Winnicka-Walas.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają także oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG),  poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne. Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. 

W październiku 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.