Profesor Beata Śpiewankiewicz dołączyła do specjalistów Szpitala Medicover

0
5236

Jedna z najbardziej cenionych w Polsce ekspertek z zakresu położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, profesor nauk medycznych Beata Śpiewankiewicz dołączyła do zespołu Szpitala Medicover w Warszawie. Swoją współpracę z tą placówką rozpoczęła w połowie września 2016 i objęła w niej stanowisko kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa.

Profesor Beata Śpiewankiewicz to znana postać w świecie medycyny i wielokrotnie nagradzana specjalistka oraz naukowiec. Aż siedmiokrotnie otrzymała wyróżnienie od rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz nagrodę zespołową ministra zdrowia za współautorstwo podręcznika. Posiada wiele odznaczeń, wśród nich Srebrny Krzyż Zasługi i Medal Edukacji Narodowej.

– Pani profesor to świetny fachowiec. Jej nazwisko i doskonała opinia, jaką cieszy się w środowisku są znane nie tylko wśród lekarzy, ale przede wszystkim także i pacjentów. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że udało się pozyskać ją do naszego zespołu i zaprosić do objęcia stanowiska kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa – mówi Małgorzata Jarzębska, dyrektor ds. medycznych Szpitala Medicover. – Jestem pewna, że pani profesor wniesie do naszego szpitala nie tylko ogrom wiedzy, ale też praktyczne doświadczenie, które pozwoli nam na rozwój oraz jeszcze lepszą opiekę nad naszymi pacjentami – dodaje.

Zanim profesor Beata Śpiewankiewicz dołączyła do specjalistów Szpitala Medicover, była wieloletnim członkiem Rady Naukowej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest też autorką oraz współautorką ponad 300 pozycji naukowych. Do tego może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem zawodowym, które zdobywała m.in. w Katedrze i Klinice Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w Klinice Ginekologii Onkologicznej Centrum Onkologii – Instytut M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie, którą kierowała przez prawie pięć lat upowszechniając leczenie fotodynamiczne i wprowadzając wysokospecjalistyczną procedurę dootrzewnowej chemioterapii perfuzyjnej w warunkach hipertermii.

– Objęcie stanowiska kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Medicover to dla mnie kolejne zawodowe wyzwanie, któremu postaram się sprostać najlepiej, jak potrafię. Mam nadzieję, że pozwoli ono doskonalić opiekę nad pacjentkami przez doświadczony zespół lekarzy, położnych i pielęgniarek, co w mojej opinii przyczyni się do zapewnienia kompleksowego postępowania medycznego na najwyższym poziomie – mówi profesor Beata Śpiewankiewicz, nowa kierownik Kliniki Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu Medicover.

Szpital Medicover działa od 2010 roku na warszawskim Wilanowie. Grupa Medicover posiada także w Polsce 30 szerokoprofilowych centrów w największych miastach Polski: w Białymstoku, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce.