Promedica24 jedynym udziałowcem Pflegeagenturplus

0
1414


Grupa Promedica24, oferująca usługi w zakresie opieki nad starszymi osobami w Polsce i w Niemczech, nabyła dodatkowe 50 procent udziałów w firmie Pflegeagenturplus. Tym samym Promedica24 stała się jedynym właścicielem Pflelgeagenturplus.

Pflegeagenturplus jest niemieckim franczyzodawcą specjalizującym się w pośrednictwie usług opieki domowej dla osób starszych na terenie Niemiec. Firma z siedzibą w Essen (Nordrhein-Westfalen) powstała w 2009 roku. Jej pierwotnymi założycielami byli  Marco Jahrke oraz grupa Promedica24. Przez 3 lata obecności na rynku niemieckim do Pflegeagenturplus przystąpiło wielu przedsiębiorców tworząc sieć niezależnych partnerów franczyzowych działających na terenie całych Niemiec. Ich głównym celem jest  doradztwo oraz wsparcie klienta poszukującego personelu opiekuńczego z Europy.

– Pflegeagenturplus jest firmą z ogromnym potencjałem. Cieszymy się ogromnie na jeszcze bliższą współpracę z partnerami franczyzowymi. Pragniemy w dalszym ciągu wspierać ich w rozwoju oraz realizować cele i założenia wyznaczone na początku współpracy. Zmiana struktury właścicielskiej niesie ze sobą korzyści dla każdej ze stron. Posiadając 100 procent udziałów będziemy chcieli zwiększyć nakłady inwestycyjne na rzecz rozwoju systemu franczyzowego i tym samym przyczynić się do usprawnienia współpracy oraz uzyskania usług o jeszcze wyższej jakości, co z pewnością wpłynie korzystnie na rozwój całego systemu franczyzowego oraz budowę jego wartości na rynku niemieckim- powiedział Rafał Rzeźniczak, Prezes Zarządu Promedica24.

Promedica24 działa od 2004 roku. Jest największym dostawcą usług w zakresie pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego oraz opieki nad starszymi osobami w Polsce i Niemczech. Spółka ma siedzibę w Polsce i zatrudnia około 4.000 pracowników. W całym kraju posiada ponad 20 oddziałów. Oferuje swoje usługi klientom na rynkach Europy Zachodniej (m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz Portugalii). Rozpoczyna również projekty dla klientów ze Skandynawii, Holandii i krajów Arabskich. Planuje ekspansję na kolejne rynki.

Grupa Promedica24 wysłała już ponad 12000 opiekunek i opiekunów do niemieckich gospodarstw domowych, z czego w samym tylko 2012 roku ponad 5500 osób.

Promedica24 jest członkiem Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia (SAZ) i Związku  Pracodawców Medycyny Prywatnej, a także członkiem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) oraz posiada certyfikat ISO 9001.

75 procent udziałów w spółce Promedica24 należy do PineBridge New Europe Partners II, L.P.,  funduszu private equity zarządzającego portfelem aktywów o wartości 522 mln euro, inwestującego w Europie Środkowej i Wschodniej.