Prywatne placówki aktywnie uczestniczą w walce z epidemią

0
886

Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Grupa Lux Med i szerzej pracodawcy medycyny prywatnej od początku pandemii wspierają system ochrony zdrowia w walce ze skutkami Covid-19. Zarówno podczas drugiej fali, jak i obecnie aktywnie walczymy o życie i zdrowie pacjentów. Każdego dnia pod nasze szpitale podjeżdżają karetki z ludźmi potrzebującymi pomocy. Jesteśmy w pełni obecni w tej walce.
Polacy mogą na nas liczyć.

Jestem zaskoczona słowami premiera Mateusza Morawieckiego, który podczas konferencji prasowej 25 marca, powiedział, że prywatny sektor medyczny nie uczestniczy w walce z pandemią.

Już jesienią aktywnie włączyliśmy się w tę walkę, deklarując przeznaczenie dla pacjentów covidowych bazę ponad 1000 łóżek.

Udostepnienie szpitali na potrzeby pacjentów chorych na COVID-19 zadeklarowały takie podmioty jak Lux Med, Scanmed, EMC Instytut Medyczny S.A. czy placówki należące do sieci AHP (American Heart of Poland).

22 października 2020 roku odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, w której uczestniczyłam i podczas której przedstawiono informacje na ten temat.

Czytaj na ten temat: Prywatne szpitale włączają się w walkę z epidemią>>>

Lux Med na ten cel przeznaczył Szpital Św. Elżbiety w Warszawie, który do dzisiaj przyjmuje wyłącznie pacjentów z Covid-19, finansując dużą część tych świadczeń z własnych środków.

Nasi lekarze, pielęgniarki, cały personel medyczny i personel niemedyczny każdego dnia walczą o życie Polaków. Leczymy, dbamy, troszczymy się, karmimy, przewijamy. Tak wygląda każdy dzień tej trudnej, wymagającej sił walki. Mam obawy, że po dzisiejszej konferencji premiera Mateusza Morawieckiego niektórym z nas po prostu pękły serca.
Nie rozumiemy słów, które premier wypowiedział.

Do walki z pandemią włączyły się także inne placówki, na przykład Grupa Nowy Szpital, która ma około 300 łóżek covidowych.

Poza tym w ubiegłym tygodniu minister zdrowia zwrócił się do nas z prośbą o szerszą pomoc w walce z pandemią, co oznacza, że jesteśmy dla resortu zdrowia partnerem w tej walce i że zauważalny jest nasz wkład w działania sektora publicznego. Sektor prywatny jest, był i będzie dawał z siebie wszystko, by epidemia w Polsce nie przyniosła większej liczby rodzinnych dramatów i śmierci.

Czytaj także: Codziennie toczymy walkę o zdrowie i życie pacjentów>>>