Prywatne placówki uczestnikami akcji na temat leków i suplementów

0
1107

Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach oraz sieć placówek CenterMed organizują razem z Uniwersytetem Śląskim kampanię społeczną „Granatem w (prze)dawkowanie”. Jej celem jest pokazanie zagrożeń związanych z nadużywaniem leków przeciwbólowych i suplementów oraz udzielenie informacji o alternatywnych metodach radzenia sobie z bólem.

Kampania rozpoczęła się 9 marca 2016 konferencją prasową oraz otwartym panelem z udziałem ekspertów, które odbyły się na Uniwersytecie Śląskim.  Podczas spotkania zostało zaprezentowane wideo edukacyjne, które będzie dostępne na stronie internetowej poświęconej kampanii.

W budynkach instytucji zaangażowanych w kampanię pojawią się plakaty edukacyjne, odsyłające do quizu o zdrowiu na stronie kampanii. Quizy zostały przygotowane na zlecenie CenterMed. Autorem pytań jest psycholog, współpracująca z CenterMed Katowice.

Szpital Bonifratrów w Katowicach jest jednym z 4 bonifraterskich szpitali działających w Polsce. Prowadzi 7 oddziałów szpitalnych oraz poradnie specjalistyczne.

CenterMed prowadzi 24 przychodnie oraz szpital. Placówki siedzi działają w największych miastach w kraju: w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Kielcach, a także w Tarnowie, Nowym Sączu, Bochni i Brzesku.