Przedstawiciele Pracodawców RP na Kongresie Zdrowego Starzenia

0
1135


W dniach 30-31 stycznia 2014 roku w Warszawie odbędzie się Kongres Zdrowego Starzenia. W sesjach plenarnych wezmą udział przedstawiciele Pracodawców RP- Andrzej Mądrala i Agnieszka Szpara. Udział w debatach zapowiedzieli minister zdrowia – Bartosz Arłukowicz oraz minister pracy i polityki społecznej – Władysław Kosiniak-Kamysz, który ogłosi założenia długofalowej polityki senioralnej. Kongres otworzy marszałek sejmu Ewa Kopacz. Drugiego dnia organizatorzy spodziewają się wizyty premiera Donalda Tuska.

Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP będzie uczestnikiem panelu dyskusyjnego odbywającego się podczas sesji plenarnej zatytułowanej „Czy opłaca się inwestować w zdrowie – dyskusja na przykładzie chorób przewlekłych uwarunkowanych immunologicznie”. Projekt „Konstruktywni. Zdrowi-Aktywni-Konstruktywni”. Agnieszka Szpara weźmie udział w sesji plenarnej dotyczącej skonsolidowanej opieki nad seniorami. Obie sesje odbędą się podczas drugiego dnia Kongresu.

Celem organizowanego przez Fundację na rzecz Zdrowego Starzenia się Kongresu jest uzgodnienie celów, najważniejszych wyzwań oraz działań koniecznych dla wdrożenia długofalowej polityki senioralnej.

Pierwszego dnia uczestnicy Kongresu wezmą udział w pięciu sesjach plenarnych. Wprowadzenie stanowić będzie opracowana przez profesorów Janusza Czapińskiego, Tomasza Zdrojewskiego oraz Tomasza Grodzickiego diagnoza społecznych i zdrowotnych uwarunkowań starości. W drugim dniu Kongresu organizatorzy spodziewają się wystąpienia premiera Donalda Tuska, które poprzedzi zaprezentowanie przez ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza „Założeń długofalowej polityki senioralnej na lata 2014-2020”.

Organizatorem Kongresu jest Fundacja na rzecz Zdrowego Starzenia się we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwem Zdrowia, Ministerstwem Sportu i Turystyki, wojewodą mazowieckim oraz miastem stołecznym Warszawą.

Kongres odbędzie się w Galerii Porczyńskich, przy Placu Bankowym 1. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rzecznik Praw Obywatelskich, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Fundacja Instytut Lecha Wałęsy.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu znajdują się na stronie
http://www.zdrowestarzenie.org/i-kongres-zdrowego-starzenia.html