Psychiatrzy z Centrum Terapii Dialog będą szkolić lekarzy rodzinnych

0
1522


„Co każdy lekarz POZ powinien wiedzieć w 2014 roku o leczeniu i profilaktyce zaburzeń psychicznych” – to tytuł bezpłatnego otwartego szkolenia dla lekarzy, które odbędzie się w NZOZ Centrum Terapii Dialog w Warszawie w sobotę, 29 listopada 2014 roku.

W programie przewidziano wiele ważnych zagadnień dla lekarzy pierwszego kontaktu, między innymi nowe bezpieczne rozwiązania w leczeniu depresji, zaburzeń snu, postępowanie z pacjentem uzależnionym w gabinecie lekarza rodzinnego czy też omówienie najczęstszych błędów lekarzy POZ w leczeniu zaburzeń psychicznych.

Szkolenie otrzymało akredytację Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, dzięki czemu każdy uczestnik otrzyma 5 punktów edukacyjnych.

– NZOZ Centrum Terapii Dialog to największa przychodnia psychiatryczno-psychologiczna w Polsce. Elementem naszej misji jest szkolenie na najwyższym poziomie i dzielenie się naszym doświadczeniem z młodymi psychiatrami a także lekarzami innych specjalizacji. Akredytacja Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia staży dla lekarzy w trakcie specjalizacji z psychiatrii oraz Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie do szkolenia lekarzy rodzinnych to tylko drobna część tego programu – mówi dr Anna Nowak, psychiatra, dyrektor medyczny NZOZ Centrum Terapii Dialog.

Szczegóły na temat szkolenia dla lekarzy POZ można znaleźć pod adresem:
http://www.terapiadialog.pl/dlalekarzy/

W NZOZ Centrum Terapii Dialog ponad 35 lekarzy psychiatrów oraz ponad 50 psychologów-psychoterapeutów pomaga potrzebującym osobom – od kobiet w ciąży i małych dzieci aż po osoby w wieku podeszłym.

W Centrum działają specjalistyczne poradnie, między innymi zajmujące się leczeniem depresji, nerwic i lęku, zdrowia psychicznego w ciąży i połogu, leczenia psychoz, zaburzeń snu, zaburzeń pamięci i innych. Prowadzona jest terapia indywidualna oraz dla rodzin, małżeństw i par. Placówka organizuje także dla firm i instytucji warsztaty psychologiczne i zajęcia psychorozwojowe. Można tutaj skorzystać z konsultacji seksuologa, dietetyka, neurologa dziecięcego, a także z zabiegów fototerapii. W ofercie są także wizyty domowe.

Centrum Terapii Dialog mieści się w warszawskiej dzielnicy Ursynów, przy stacji Metro Natolin. Placówka działa od 2007 roku. Właścicielami NZOZ Centrum Terapii Dialog są: dr Anna Nowak (lekarz psychiatra) oraz dr Michał Feldman (lekarz psychiatra).