Publiczne szpitale doceniają działalność Alab Laboratoria

0
166

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie oraz Instytut Matki i Dziecka w Warszawie doceniły współpracę z Alab Laboratoria, które wykonują badania u pacjentów tych placówek.

Przedstawiciele szpitali przekazali specjalne podziękowania dla Alab Laboratoria.

Alab Laboratoria umożliwiły wykonanie testów na koronawirusa przed planowanymi hospitalizacjami w Klinice Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie w punktach zlokalizowanych najbliżej miejsca zamieszkania pacjentów.

Podziękowanie za te działania skierowała do Grupy Alab profesor Walentyna Balwierz, kierownik Kliniki.

–  To docenienie to dla nas bardzo duża wartość i sygnał, że warto pomagać, warto wykonywać diagnostykę z uszanowaniem potrzeb pacjentów. Mamy nadzieję, że w tym trudnym czasie bezpieczna diagnostyka w Alab laboratoria pozwoli wszystkim pacjentom poczuć zaufanie do naszych placówek. Każde dziecko i jego zdrowie jest dla nas szczególnie ważne. Czynimy wszystko co w naszej mocy, by usprawnić diagnostykę, w tym i tak  już długotrwałym procesie leczenia –zaznacza Ewa Małkowska,  prezes Alab Laboratoria.

Pełen zakres badań świadczonych przez Alab dla Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie także spotkał się z docenieniem.

– Jako Klinika zajmująca się kompleksowym leczeniem nowotworów u dzieci, na co dzień doceniamy pracę zespołową wszystkich osób, zaangażowanych w przeprowadzenie sprawnego procesu leczenia – podkreśliła profesor Anna Raciborska, kierownik Kliniki.

Czytaj także: 10 procent testów na koronawirusa wykonują laboratoria Diagnostyki>>>

– Instytut Matki i Dziecka i pracujący w niej lekarze to marka. Cieszymy się że możemy dostarczać wyniki naszych badań i przyczyniać się do skutecznej diagnostyki i leczenia tych młodych pacjentów – podkreśliła Milena Moryson-Kowalska, rzecznik prasowa Alab Laboratoria. – Deklarujemy nasze dalsze zaangażowanie i mobilizujemy nasze zespoły laboratoryjne do wytężonej pracy – dodała.

Alab prowadzi ponad 180 punktów pobrań oraz 50 laboratoriów. Usługi świadczone są dla publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej, szpitali, prywatnych praktyk lekarskich, klientów indywidualnych oraz jednostek prowadzących badania kliniczne. Oferta Alab laboratoria to ponad 2500 badań.

W skład Grupy Alab, utworzonej w roku 2007, chodzą także firmy regionalne: Laboratoria Medyczne Bruss – Trójmiasto i Pomorze, Białostockie Centrum Analiz Medycznych – Białystok i Podlasie, Laboratoria Przygoda – Północne Mazowsze, Warmia i Mazury, Bio-Diagnostyka – Górny Śląsk, Małopolska Północna, Świętokrzyskie oraz Laboratoria Świętokrzyskie – Kielce.