Puckie Centrum Medyczne otworzyło ośrodek rehabilitacji

0
1386

Puckie Centrum Medyczne w październiku 2015 otworzyło nowy ośrodek rehabilitacji. Placówka oferuje 48 miejsc pobytowych, jest wyposażona między innymi w basen i specjalistyczny sprzęt medyczny.

Centrum oferuje świadczenia w zakresie ogólnoustrojowej rehabilitacji stacjonarnej, która trwa od 3-6 tygodni. Świadczenia wykonywane na oddziale rehabilitacji są finansowane przez NFZ.  Oddział zapewnia też miejsca dla osób towarzyszących. Oferuje szeroki wachlarz zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych pod nadzorem lekarzy specjalistów rehabilitacji i balneologii, ortopedii i traumatologii ruchu w zakresie fizjoterapii i kinezyterapii.

Puckie Centrum Medyczne działa od 2000 roku (początkowo jako Bik-Med). Prowadzi pięć przychodni – w Pucku,  Leśniewie, Gniewinie, Starzynie i w Gdyni. Placówka w Pucku oferuje podstawową opiekę zdrowotną, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, medycynę pracy, medycynę sportową, zabiegi w zakresie chirurgii jednego dnia, endoskopię, a także zabiegi medycyny koreańskiej. W puckim Centrum działa także pracownia radiodiagnostyczna.

Przychodnie w Gdyni i Gniewinie oferują oprócz podstawowej opieki zdrowotnej, także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, rehabilitację i diagnostykę. Przychodnie w Leśniewie i Starzynie prowadzą tylko poradnie podstawowej opieki zdrowotnej.

Puckie Centrum Medyczne oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość 4 874 869,77 zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Puckie Centrum Medyczne prowadzi spółka z o.o. spółka komandytowa. Jej właścicielem jest lekarz Krzysztof Dzietczyk.