Puławy: Centrum Medyczne Internus współpracuje z Grupą Alab

0
1971

Centrum Medyczne Internus z Puław rozpoczęło współpracę w zakresie wykonywania badań laboratoryjnych z jedną z największych sieci laboratoriów w Polsce – z Grupą Alab. Punkty pobrań działają w placówkach Internus, a odbiór wyników jest możliwy przez stronę internetową.

Wkrótce, według zapowiedzi Centrum, będzie także możliwość odbierania wyników w wynikomatach w placówkach Internus.

Centrum Medyczne Internus prowadzi w Puławach placówkę przy alei Królewskiej 15 oraz przy ulicach – Wojska Polskiego 1/16, Generała Fieldorfa Nila 10 oraz Generala Fieldorfa Nila 16.

Centrum oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne, usługi stomatologiczne, rehabilitację, zabiegi w zakresie dermatologii estetycznej, drobne zabiegi chirurgiczne, a także badania diagnostyczne.

Usługi placówek są zarówno komercyjne jak i finansowane z NFZ. Kontrakt placówki na rok 2015 miał wartość prawie 3,5 mln zł. Środki te finansowały leczenie stomatologiczne, rehabilitację leczniczą, opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

Sieć Alab prowadzi obecnie ponad 160 punktów pobrań w całej Polsce oraz 57 laboratoriów diagnostycznych na terenie całego kraju. W ofercie ma ponad 1000 badań.

W grudniu 2015 Alab Laboratoria rozszerzyły ofertę oferowanych usług o konsultacje genetyczne. Z konsultacji można skorzystać w Przychodni Prima w Warszawie.

Grupę Alab tworzą: Alab Laboratoria, Laboratoria Medyczne Bruss (w województwie pomorskim), Laboratoria Przygoda (laboratoria na zachodnim i północnym Mazowszu oraz w województwie warmińsko-mazurskim), Bio-diagnostyka (laboratoria w województwie śląskim, małopolskim i świętokrzyskim), Vitalabo – laboratorium w Bydgoszczy oraz  Białostockie Centrum Analiz Medycznych – laboratorium w Białymstoku. Do grupy Alab należą także laboratoria ściśle współpracujące – Vita w Darłowie oraz Amimed w Wołominie.