Pulsmed przeprowadzi bezpłatne badania przesiewowe

0
1054

Szpital Pulsmed z Łodzi wyszedł inicjatywą akcji społecznej, której celem jest przeprowadzenie bezpłatnych badań przesiewowych wśród uczniów wybranych łódzkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie Łodzi.

Do badania zostanie wykorzystany specjalistyczny, analizator składu ciała In Body 370 firmy Biospace. Każdy z uczniów otrzyma analizę, w której indywidualnie określone zostaną między innymi parametry takie jak: wzrost, zawartość wody, białka, substancji mineralnych oraz tkanki tłuszczowej w organizmie, masa ciała, masa mięśni szkieletowych, masa docelowa, BMI, stopień otyłości dziecka, podstawowa przemiana materii (BMR), skala rozwoju.

Uzyskane dane wzbogacą wiedzę w dziedzinie występowania nadwagi i otyłości wśród łódzkich dzieci, ich stanu zdrowia, odżywienia, stylu życia oraz zachowań zdrowotnych. Wiedza ta będzie przydatna nie tylko bezpośrednio w praktyce leczniczej naszego szpitala, ale również skorzystają z niej instytucje i osoby zajmujące się stanem zdrowia i programowaniem opieki zdrowotnej w populacji dzieci i młodzieży, a także pediatrzy, lekarze rodzinni, pielęgniarki szkolne oraz nauczyciele i rodzice. Ponieważ w przypadku nadwagi i otyłości w wieku rozwojowym ogromne znaczenie mają działania prewencyjne i odpowiednio prowadzona edukacja zdrowotna dzieci i ich rodzin.

Szpital Prywatny Pulsmed prowadzi przychodnię oraz leczenie zabiegowo-operacyjne wraz z hospitalizacją w zakresie bariatrii, okulistyki, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej, urologii oraz szeregu innych specjalności. W leczeniu operacyjnym oferowane są nowoczesne procedury i metody zabiegowe, takie jak laparoskopia, artroskopia, kriochirurgia, endoskopia zabiegowa. Szpital dysponuje sprzętem diagnostycznym i operacyjnym, salą operacyjną z pełnym wyposażeniem, salą pooperacyjną z monitorowaniem anestezjologicznym, 1-2 osobowymi salami chorych (łazienka, TV, telefon) oraz trzyłóżkową salą dziennego pobytu.

Usługi placówki są zarówno komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W ramach kontraktu z NFZ pacjenci mogą korzystać z usług poradni okulistycznej oraz części zabiegowej okulistyki, w której wykonywane są między innymi operacje zaćmy, nowoczesną metodą fakoemulsyfikacji i zabiegi oraz leczenie jaskry. W ramach kontraktu z NFZ oferowane są również inne zabiegi okulistyczne, jak: gradówka, skrzydlik, kępki żółte, torbiele, zabiegi na powiekach i inne, a także usługi rehabilitacyjne oraz zabiegi i operacje w zakresie chirurgii ogólnej. Kontrakt Pulsmedu z NFZ na rok 2012 ma wartość 2 111 681 zł.