Pułtusk: lądowisko przy szpitalu Gajda-Med oficjalnie zarejestrowane

0
367

Pod koniec kwietnia 2018 roku lądowisko przy Szpitalu Powiatowym Gajda-Med w Pułtusku zostało oficjalnie zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Oznacza to, że jest ono przystosowane do startów i lądowań śmigłowców o łącznej masie startowej do 5700 kg.

Lądowisko dla helikopterów zostało utworzone, aby poprawić dostęp do szpitala w krytycznych sytuacjach, kiedy liczy się czas. Nie jest ono wymogiem dla szpitali bez SOR-u, ale znacznie podnosi  bezpieczeństwo i jakość świadczonych usług.

– Pomimo kilku przeszkód, które pojawiły się w trakcie załatwiania spraw formalnych, cały czas szliśmy do przodu w naszych staraniach wierząc, że uda nam się przezwyciężyć wszystkie problemy – informuje placówka.

Jednak jak podkreśla szpital w komunikacie, fakt uznania lądowiska przez Urząd Lotnictwa Cywilnego nie oznacza ze mogą tu lądować helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR). Placówka podjęła kolejne starania, aby stało się to możliwe.

 

 

Szpital Gajda Med stale realizuje inwestycje podnoszące jakość usług. W marcu 2018 oddano tutaj do użytku zmodernizowaną izbę przyjęć.  Od kwietnia 2018 w placówce funkcjonuje oddział rehabilitacji kardiologicznej, a w Przychodni Gajda-Med świadczone są usługi rehabilitacji kardiologicznej dziennej oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej dziennej.

Szpital prowadzi osiem oddziałów: chorób wewnętrznych, geriatrii, ginekologiczno-położniczy, anestezjologii i intensywnej terapii, neonatologii, chorób wewnętrznych o profilu kardiologicznym, pediatrii oraz chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej. Placówka prowadzi także poradnie POZ, poradnie specjalistyczne, pracownie diagnostyczne oraz ZOL. Grupa Gajda-Med prowadzi oprócz szpitala ponad 20 placówek ambulatoryjnych.