Pułtusk: nowa izba przyjęć w Szpitalu Gajda Med

0
664

Szpital Gajda Med z Pułtuska oddał do użytku zmodernizowaną izbę przyjęć. Uroczyste jej otwarcie odbyło się 22 marca 2018. Dzięki inwestycji pomieszczenie to stało się prawdziwą wizytówką coraz bardziej nowoczesnego szpitala.

Wyremontowana izba przyjęć spełnia wszelkie wymogi lokalowe i sprzętowe stawiane takim jednostkom, a w przyszłości rozważane jest jej przekształcenie w szpitalny oddział ratunkowy.

Szpital w Pułtusku realizuje wiele inwestycji. Od 1 kwietnia 2018 zacznie funkcjonować tutaj oddział rehabilitacji kardiologicznej, a w Przychodni Gajda-Med będą świadczone usługi rehabilitacji kardiologicznej dziennej oraz rehabilitacji ogólnoustrojowej dziennej.

– Celem całej załogi szpitala na lata 2018 – 2020 jest pozyskanie dodatkowych kontraktów  z NFZ, aby nasza placówka była w stanie zaspokoić rosnące potrzeby pacjentów z regionu i nie tylko. W tym celu należy dokonać intensywnych inwestycji w  bloku B szpitala będącym dziś w stanie surowym – mówił podczas otwarcia izby przyjęć dr Robert Gajda, dyrektor Grupy Gajda Med.

W ciągu minionych trzech lat, czyli od chwili przejęcia placówki przez prywatnego zarządcę, w szpitalu wyremontowano recepcję, oddział dziecięcy, oddział ginekologiczno-położniczy wraz z utworzeniem sal rodzinnych o podwyższonym standardzie, stworzono oddział geriatryczny, zakład opiekuńczo – leczniczy , zmodernizowano oddział podstawowej opieki zdrowotnej oraz wybudowano lądowisko przyszpitalne.

Znaczną część środków zainwestowano także w poprawę struktury technicznej szpitala: wyremontowano system zabezpieczania energetycznego wraz z wymianą wszystkich akumulatorów prądotwórczych oraz naprawą agregatów prądotwórczych, jak również wyremontowano piece centralnego ogrzewania w kotłowni szpitala.

Doktor Gajda podkreślił, iż nie jest to koniec inwestycji jakie są planowane na rzecz szpitala i na rzecz mieszkańców Pułtuska.

Zarządzający szpitalem zaznaczył też, iż głęboko wierzy w to, iż przy wsparciu władz powiatowych i miejskich uda się wkrótce stworzyć nowoczesną placówkę na miarę szpitali z Ciechanowa czy Ostrołęki.