Pułtusk: nowe poradnie w ramach NFZ w szpitalu Gajda-Med

0
349

Szpital Powiatowy Gajda-Med z Pułtuska wygrał kolejne konkursy ogłoszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia. W rezultacie będzie świadczył usługi finansowane przez NFZ w ramach geriatrii, które obejmują zarówno leczenie szpitalne jaki ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Otworzy też poradnię chorób metabolicznych.

Dzięki przedłużeniu umowy na hospitalizację w zakresie geriatrii szpital będzie mógł kontynuować prowadzenie oddziału geriatrycznego. Umowa na ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie geriatrii oznacza możliwość uruchomienia poradni świadczącej usługi z zakresu kompleksowej oceny geriatrycznej.

Największą zaletą leczenia geriatrycznego jest holistyczne podejście do pacjenta. Geriatra może leczyć całe spektrum chorób dotykających osoby starsze: zaczynając od tych najczęściej występujących, związanych z układem ruchu czy układem krążenia (nadciśnienie, cukrzyca, bóle kręgosłupa, stawów, osteoporoza), poprzez choroby układu nerwowego i psychiczne takie jak demencja, otępienia, depresja, aż po niedożywienie czy problemy z nietrzymaniem moczu. Kompleksowo tymi chorobami starszych osób zajmie się teraz Szpital Gajda-Med.

Dzięki nowemu kontraktowi z NFZ Szpital Gajda-Med otworzy także poradnię chorób metabolicznych.

W marcu 2018 szpital wygrał konkurs ogłoszony przez NFZ dotyczący umowy na rehabilitację kardiologiczną w ośrodku dziennym.

Szpital w Pułtusku należy do Grupy Kapitałowej Gajda-Med, która posiada w sumie 22 placówki. Działają one w Warszawie i w Pułtusku, a filie – w Gołyminie, Młynarzach, Niedzborzu, Pniewie, Sońsku, Szulborzu Wielkim, Jabłoni Kościelnej, Łopieniach-Jeżach, Zarębach, Wieczfni Kościelnej i Radzanowie a także w Konopkach.

Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda, specjalista kardiolog.