Pułtusk: przychodnia szpitala Gajda-Med po modernizacji

0
257

W Pułtusku została oddana do użytku przebudowana część przychodni Szpitala Powiatowego Gajda-Med. Przychodnia oferuje pełny zakres usług podstawowej opieki zdrowotnej, zapewnia opiekę pediatryczną i internistyczną.

Przebudowa placówki trwała kilka miesięcy. W jej wyniku wygląd rejestracji przychodni uległ znaczącej poprawie. Modernizacja ta była pierwszym etapem przebudowy. W najbliższych miesiącach planowany jest remont gabinetu zabiegowego, lekarskiego oraz działu rehabilitacji.

Do odnowionej części szpitala została także przeniesiona poradnia neonatologiczna, która zyskała przytulne i kolorowe wnętrza (ściany zostały pomalowane w wesołe motywy).

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda, specjalista kardiolog. Grupa Kapitałowa posiada w sumie 22 placówki. Placówki Gajda-Med działają w Warszawie (przy ulicach: Wołoskiej i Żuławskiego) i w Pułtusku (Szpital Powiatowy Gajda-Med oraz Centrum Medyczne Gajda-Med).

Filie Gajda-Med działają w Gołyminie, Młynarzach, Niedzborzu, Pniewie, Sońsku, Szulborzu Wielkim, Jabłoni Kościelnej, Łopieniach-Jeżach, Zarębach, Wieczfni Kościelnej i Radzanowie a także w Konopkach.

Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Placówki sieci oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacji specjalistycznych, stomatologii z ortodoncją, opieki długoterminowej. Obecnie placówki Grupy obejmują opieką POZ około 65 tysięcy osób.

Od 2010 roku przy Centrum Medycznym Gajda-Med w Pułtusku działa Centrum  Kardiologii Sportowej.

Gajda-Med oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt Centrum Medycznego Gajda-Med na rok 2017 ma wartość 1,4 mln zł i dotyczy leczenia stomatologicznego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej oraz świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych.  Kontrakt Szpitala Powiatowego Gajda-Med w Pułtusku to ponad10 mln zł. Pozostałe placówki z Grupy posiadają niewielkie kontrakty z NFZ (wielkości kilkuset tysięcy złotych) lub tylko kontrakty dotyczące POZ.

Placówki Grupy współpracują także z firmami ubezpieczeniowymi oraz z dużymi sieciami (między innymi z Lux Med i Enel-Med).