Pułtusk: test prenatalny w szpitalu Gajda–Med

0
152

Szpital Powiatowy Gajda-Med z Pułtuska wprowadził do swojej oferty test prenatalny Harmony. Test może wykonać kobieta w każdym wieku, będąca w ciąży pojedynczej lub bliźniaczej, w tym również w ciąży będącej wynikiem zapłodnienia metodą in vitro.

Badania są komercyjne. Koszt testu wynosi – od 1890 zł do 2190 zł  (w zależności od jego rodzaju).

Test pozwala określić prawdopodobieństwo występowania najczęstszych zaburzeń chromosomalnych, takich jak zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18) i zespół Patau (trisomia 13). Możliwe jest także uzyskanie informacji na temat płci dziecka, a także innych zaburzeń takich jak zespól Turnera czy zespół DiGeorge’a.

Czytaj także: Rok 2020 był dla nas sprawdzianem>>>

Szpital działa w sieci i prowadzi osiem oddziałów – internistyczny (obecnie przekształcony na oddział covidowy), pediatrii, chirurgii ogólnej z pododdziałem chirurgii urazowo-ortopedycznej, geriatrii, ginekologiczno-położniczy, neonatologii, anestezjologii i intensywnej terapii oraz rehabilitacji kardiologicznej.

Grupa Gajda-Med w sumie prowadzi ponad 20 placówek, zlokalizowanych w Warszawie oraz na terenie województwa mazowieckiego.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda.