Pyskowice: nowa placówka Remedium

0
1116


We wrześniu 2012 roku otwarta została nowa placówka Centrum Usług Medycznych Remedium z Pyskowic (województwo śląskie). Przychodnia mieści się przy ulicy Sikorskiego 81. Oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

W placówce przyjmuje lekarz rodzinny oraz pediatra, działa też gabinet zabiegowy oraz punkt laboratoryjny. Jest to czwarta placówka Remedium. Pozostałe działają w Pyskowicach przy ulicy Paderewskiego 11 oraz w Taciszowie i Poniszowicach. Oferują usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, fizjoterapii, stomatologii, a także usługi opiekuńcze i hospicyjne.

Remedium oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt placówek na rok 2012 ma wartość 989 044,10 zł. Środki te finansują ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień, świadczenia pielęgnacyjne i opiekuńcze, opiekę paliatywną i hospicyjną oraz leczenie stomatologiczne. W ramach kontraktu z NFZ finansowana jest także podstawowa opieka zdrowotna.

Remedium działa od 1999 roku. Placówki prowadzi Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych Remedium sp.j. Spółka powstała na bazie dwóch gabinetów lekarskich: Zbigniewa Awramienko oraz Marii Nocek – Awramienko.