PZU: inwestycja w Centrum Medyczne Gamma

0
1423

Grupa PZU zainwestowała w pierwszą placówkę szpitalną. Fundusz FIZAN BIS2 zarządzany przez TFI PZU stanie się właścicielem ponad 60 procent kapitału Centrum Medycznego Gamma w Warszawie. Placówka specjalizuje się w diagnostyce obrazowej i kompleksowym leczeniu pacjentów z dolegliwościami narządu ruchu.

– Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku realizacji zapowiadanej aktywności inwestycyjnej w obszarze medycznym. To pierwszy, ale na pewno nie ostatni szpital w naszym portfelu. Chcemy i będziemy wzmacniać nasze inwestycje w tym sektorze – komentuje inwestycję w CM Gamma Ryszard Trepczyński, członek zarządu PZU, odpowiedzialny za inwestycje.

PZU wcześniej nabyło między innymi udziały Orlen Medica i Elvita.
–Medycyna to szybko rozwijający się sektor w naszym kraju, dlatego myślimy o rozwoju organicznym nowej spółki i kolejnych akwizycjach szpitalnych. CM Gamma to doskonały partner do tego typu przedsięwzięcia – mówi Włodzimierz Bieliński, dyrektor Biura Inwestycji Strukturyzowanych w TFI PZU.

– Bardzo cieszymy się z pozyskania tak znakomitego inwestora – mówi Jan Stanclik, współwłaściciel Centrum Medycznego Gamma. Wejście kapitałowe ubezpieczyciela na rynek usług szpitalnych jest naturalną konsekwencją trudnej sytuacji związanej z brakiem środków w systemie państwowej opieki zdrowotnej. Jest krokiem w kierunku pacjenta, daje mu dostęp do wysokiej jakości i spójności leczenia w procesie dochodzenia do zdrowia.

– Współpraca Grupy PZU z CM Gamma jest również doskonałym uzupełnieniem pomocy dla poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pozwalając ograniczyć świadczenia z tytułu rent i zapewniając skrócenie okresu braku możliwości zarobkowania przez poszkodowanych. Dla Szpitala współpraca ta oznacza rozszerzenie portfela klientów o pacjentów posiadających polisy zdrowotne, polisy komunikacyjne OC, polisy typu travel, etc. – dodaje Jan Stanclik.

Warszawskie CM Gamma istnieje od 2013 roku. Założycielem ośrodka jest dr n. med. Grzegorz Adamczyk – specjalista w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, 4-krotny stypendysta rządu francuskiego w dziedzinie chirurgii rekonstrukcyjnej narządu ruchu, operator i konsultant wiodących klinik w Polsce i za granicą, członek Komisji Medycznej Europejskiej Federacji Siatkówki oraz jeden z lekarzy Polskiej Kadry Siatkarzy.

Centrum realizuje świadczenia medyczne w zakresie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii kręgosłupa w pełnym zakresie (czyli obejmującym wszystkie procedury lecznicze w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego) – od leczenia ambulatoryjnego, przez wysokospecjalistyczną diagnostykę obrazową, po leczenie operacyjne i rehabilitację.

Gamma stosuje najnowsze techniki operacyjne z wykorzystaniem najlepszej aparatury medycznej i materiałów medycznych, często niedostępnych w ramach świadczeń realizowanych w ramach kontraktu z NFZ, a pozwalających na uzyskanie najlepszych efektów leczenia. Doświadczenie zespołu medycznego zapewnia pacjentom powypadkowym minimalizację uszczerbku na zdrowiu i odzyskanie sprawności w stopniu wyższym niż w trakcie tradycyjnego sposobu leczenia.

W maju 2014 roku Centrum Medyczne Gamma uzyskało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymogami normy ISO 9001:2008.
 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAlab Laboratoria: nowe placówki
Następny artykułAlert konsultacyjny