PZU otworzył przychodnię w Katowicach

0
866

PZU otworzył pierwszą placówkę medyczną sygnowaną znakiem PZU Zdrowie. Przychodnia mieści się w centrum Katowic w budynku Altus. Uroczyste otwarcie odbyło się 8 listopada 2016 roku. PZU zapowiada, że do 2020  roku będzie prowadzić 40  własnych placówek.

Placówka otwarta w Katowicach była częścią przejętej przez PZU sieci przychodni Elvita. Została przeniesiona na pierwsze piętro i zmodernizowana.

– Placówka w Katowicach będzie jednostką wyznaczającą nowe standardy jakości obsługi pacjenta. Aranżując wnętrza, chcieliśmy, aby były one nowoczesne i spełniające wszelkie normy, ale zarazem niepozbawione ciepła i przyjaznej atmosfery. Zaprojektowaliśmy przestrzeń, koncentrując się na potrzebach i szacunku do pacjentów, a także personelu medycznego – mówi Paweł Kacprzyk, prezes PZU Zdrowie.

Pierwsza przychodnia PZU Zdrowie ma szeroką ofertę medyczną. Umożliwia przeprowadzenie kompleksowych badań medycyny pracy, między innymi w wysokospecjalistycznej pracowni do wykonywania psychotestów, zapewnia dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i licznych specjalistów: alergologa, endokrynologa, ginekologa, kardiologa, laryngologa, neurologa, okulisty i urologa. Na miejscu można też wykonać USG oraz badania laboratoryjne. Placówka oferuje zarówno świadczenia komercyjne jak i finansowane w ramach kontraktów zawartych z NFZ.

– Decydując się na stworzenie marki PZU Zdrowie oraz firmowanie nią naszych placówek, wsłuchaliśmy się w głos naszych klientów. Jak pokazały badania, klienci utożsamiają brand PZU z gwarancją jakości, poczucia bezpieczeństwa i z profesjonalizmem. Chcemy, aby przychodząc do naszych placówek, pacjent doświadczał tych wartości  – dodaje Paweł Kacprzyk.

Grupa PZU konsekwentnie realizuje ogłoszony w najnowszej strategii plan rozwoju obszaru zdrowia.  W ramach Grupy PZU spółka PZU Zdrowie SA jest odpowiedzialna za realizację usług medycznych na rzecz klientów ubezpieczeniowych, abonamentowych, indywidualnych i obsługiwanych w ramach NFZ. Jednocześnie nieustannie poszerza sieć placówek medycznych – partnerskich i własnych, których na chwilę obecną jest w całej Polsce ponad 1700.