PZU wprowadza nowe ubezpieczenie zdrowotne

0
1140

PZU wprowadza na rynek pakiet polis od najcięższych chorób cywilizacyjnych – „PZU Na Życie i Zdrowie”. W jego ramach osoba, u której zdiagnozowano ciężką chorobę na przykład nowotwór złośliwy, zawał serca czy udar otrzyma nawet do 500 tys. złotych na dowolny cel, bezpłatny dostęp do prywatnej opieki lekarskiej oraz wsparcie opiekuna medycznego.

Wizyta u lekarza odbędzie się w ciągu maksymalnie pięciu dni roboczych od zgłoszenia, a ubezpieczony może liczyć na leczenie w ponad 1600 placówek medycznych w blisko 500 miastach w Polsce. Dodatkowo opiekun medyczny pomoże zorganizować leczenie, tak aby chory mógł szybko wrócić do zdrowia, a dzięki temu do bliskich i do pracy. Opiekunami są przedstawiciele Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

– Ubezpieczenie „PZU Na Życie i Zdrowie” pozwoli zadbać o zdrowie w najtrudniejszych przypadkach medycznych. Pakiet składa się z dwóch produktów. Pierwszy, „PZU Pomoc od Serca”, to klasyczne ubezpieczenie finansowe na wypadek nawet 25 chorób. Drugi, „PZU Z Miłości do Zdrowia” to polisa od czterech najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych: nowotworów złośliwych, niezłośliwego guza mózgu, zawałów serca, udarów mózgu. Pierwszy produkt zapewnia świadczenie pieniężne, natomiast drugi prywatną opiekę medyczną w tym konsultacje specjalistyczne, diagnostykę, rehabilitację i pomoc psychologiczną. Razem idealnie się uzupełniają. To bardzo cenna pomoc, która pozwala choremu skoncentrować się na powrocie do zdrowia – podkreśla Julita Czyżewska, członek zarządu PZU Zdrowie.

Dzięki pakietowi „PZU Na Życie i Zdrowie” ubezpieczony otrzyma również gwarantowany dostęp do badań diagnostycznych, na przykład do rezonansu, tomografii, USG, oznaczania markerów nowotworowych oraz do zabiegów rehabilitacyjnych. W wariancie premium PZU zagwarantuje bezpłatną zagraniczną konsultację medyczną wykonaną przez jedną z renomowanych placówek na świecie. Chory oraz jego bliscy będą mogli także liczyć na pomoc psychologa. A raz na dwa lata ubezpieczony będzie mógł skorzystać z bezpłatnych laboratoryjnych badań profilaktycznych (m.in. morfologia, lipidogram, badanie moczu i inne).

Kampania promująca pakiet ubezpieczeń „PZU Na Życie i Zdrowie” rozpoczęła się w połowie kwietnia 2016 i potrwa do 22 maja 2016. Działaniami objęte zostały: telewizja, do której przygotowano 30- i 15-sekundowy spot, oraz Internet.

PZU oprócz oferowania ubezpieczeń zajmuje się także tworzeniem własnej  sieci placówek medycznych. W czerwcu 2015 roku PZU poinformowało o inwestycji w Centrum Medyczne Gamma w Warszawie. Wcześniej PZU przejęło także inne placówki medyczne, w tym między innymi Orlen Medica oraz Elvita.

W ramach strategii przyjętej na lata 2015-2020 PZU planuje przeznaczenie na rozwój usług zdrowotnych 800 mln zł, z tego 450 mln zł na akwizycje.