PZU Zdrowie: przejęcie spółki Artimed z Kielc

0
863

PZU Zdrowie dokonuje kolejnej akwizycji i przejmuje 100 procent udziałów w spółce Artimed NZOZ sp. z o.o., lokalnego lidera ochrony zdrowia z Kielc. Artimed prowadzi działalność w trzech placówkach.

W centrum miasta, przy ulicy Paderewskiego 4b, znajduje się największa, pełnoprofilowa przychodnia z lekarzami wielu specjalizacji, rehabilitacją, medycyną sportową oraz medycyną pracy. Ofertę uzupełniają dwie placówki z lekarzami rodzinnymi, działające przy ulicach Mielczarskiego oraz Śląskiej. Atutem firmy są znane w całym mieście dyżury chirurgiczne, ortopedyczne oraz okulistyczne.

Świadczenia oferowane przez Artimed są zarówno komercyjne jak i finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty z Funduszem na rok 2016 ma wartość ponad 8 ml zł i dotyczy ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

– Artimed to klasyczny przykład firmy założonej i z sukcesem prowadzonej przez lekarzy. Z jednej strony, osiągnęła sporą skalę pod kątem wielkości obrotów i świadczonych usług. Z drugiej, właściciele ciągle mają mnóstwo pomysłów na dalszy rozwój. Barierą są niezbędne kapitały. Współpraca z PZU Zdrowie tworzy solidny fundament do dalszej, wspólnej ekspansji w województwie świętokrzyskim – powiedział Arkadiusz Hajduk, członek zarządu PZU Zdrowie, odpowiedzialny za akwizycje oraz nadzór nad siecią placówek własnych.

Nabycie Artimed, a miesiąc wcześniej sieci w Radomiu, jest elementem ogłoszonej Strategii PZU do 2020 roku. Zaplanowano w niej wzrost przychodów PZU Zdrowie z 260 mln zł w 2015 roku do 1 mld zł w 2020 roku. Na wydatki akwizycyjne w sektorze ochrony zdrowia Grupa PZU zamierza przeznaczyć około 330 mln zł.

– Końcówka roku była niezwykle intensywna, ale bardzo udana. Zaledwie trzy tygodnie temu przejęliśmy sieć Polmedic w Radomiu. Kolejny rok będzie kontynuacją procesu akwizycji, rozwojem posiadanej już sieci placówek, oferty ubezpieczeń zdrowotnych oraz wprowadzaniem nowych koncepcji, w tym otwieraniem placówek własnych – dodał Paweł Kacprzyk, prezes zarządu PZU Zdrowie.

PZU Zdrowie od kilku lat inwestuje w sektor ochrony zdrowia, przejęło już przychodnie między innymi w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Radomiu, Opolu, Płocku, Włocławku, Częstochowie czy Jaworznie (sieć przychodni Elvita). Zainwestowało także w Centrum Medyczne Gamma, prowadzące szpital w Warszawie.