PZU Zdrowie: przejęcie spółki medycznej w Oświęcimiu

0
565

W styczniu 2019 roku PZU Zdrowie nabyło 100 procent udziałów w SZOZ Multimed w Oświęcimiu.  Spółka działa od 1999 roku i posiada dwie placówki.

Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych prywatnych podmiotów medycznych na lokalnym rynku, cieszący się dużym zaufaniem wśród pacjentów.

SZOZ Multimed oferuje szeroki zakres usług medycznych: podstawową opiekę zdrowotną, porady lekarskie w zakresie ponad dwudziestu specjalności (między innymi w zakresie ginekologii, kardiologii, okulistyki, dermatologii), a także stomatologię, diagnostykę obrazową (USG i RTG), medycynę pracy oraz rehabilitację dla dzieci i dorosłych w ośrodku rehabilitacji dziennej i oddziale rehabilitacji stacjonarnej.

Multimed świadczy usługi zarówno komercyjnie jak i w ramach NFZ, obsługując pacjentów indywidualnych, przedsiębiorstwa i osoby posiadające ubezpieczenia zdrowotne.

– W ostatnim czasie PZU Zdrowie umacnia swoją obecność w Małopolsce i na Górnym Śląsku. Kilka tygodni temu otworzyliśmy nową placówkę w Krakowie. Przejęcie SZOZ Multimed w Oświęcimiu to kolejna inwestycja, która rozszerzy ofertę medyczną placówek wchodzących w skład sieci PZU Zdrowie w południowej części Polski. Cieszymy się, że dołącza do nas podmiot o dużej renomie na lokalnym rynku, który będzie mógł zapewnić kompleksową obsługę pacjentów PZU Zdrowie. – mówi Julita Czyżewska, prezes zarządu PZU Zdrowie SA.

PZU Zdrowie obecnie obejmuje ponad 60 własnych placówek zdrowotnych, współpracuje z ponad 2100 placówkami partnerskimi oraz 50 szpitalami i ponad połową aptek w 500 miastach w Polsce.

Czytaj: Nowy dyrektor operacyjny PZU Zdrowie>>>