PZU zapowiada rozwój na rynku prywatnej opieki medycznej

0
149

Strategia PZU Zdrowie zakłada rozwój w kierunku ekosystemu zdrowia i profilaktyki. Spółka   zapowiada prawie dwukrotne zwiększenie przychodów w ciągu czterech lat. Obszar zdrowia to jeden z głównych filarów strategii Grupy PZU na lata 2021-2024.

– Zamierzamy w pełni wykorzystać fakt, że PZU Zdrowie jest częścią Grupy PZU. Posiadamy bazę ponad 20 milionów klientów, co sprawia, że jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na długoterminową poprawę stanu zdrowia społeczeństwa, co wiąże się z koniecznością wzięcia przez nas jeszcze większej odpowiedzialności, również w wymiarze społecznym  – mówi Aleksandra Agatowska, prezes zarządu PZU Życie, odpowiedzialna za obszar Zdrowia w Grupie PZU.

– Pandemia, mimo nieustannego poczucia strachu i niepewności, przypomniała nam, że nasze zdrowie jest unikalną wartością. Mimo, że każdy z nas jest inny, dbanie o zdrowie powinno być najwyższym priorytetem. Właśnie dlatego, w naszej strategii połączyliśmy kwestię potrzeb zdrowotnych naszych pacjentów z modelem biznesowym spółki – wyjaśnia Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie.

PZU stawia na rozwój profilaktyki i ma ambicje zrewolucjonizować podejście do myślenia o zdrowiu przez społeczeństwo. Chce także łączyć wiedzę ekspercką z rozwiązaniami technologicznymi, które pozwolą spersonalizować podejście do pacjenta.

Czytaj: Zapraszamy na konferencję “RODO w zdrowiu“>>>

‒ Podstawą naszego dotychczasowego modelu działania była koncentracja na zapewnieniu pacjentowi szybkiego dostępu do opieki medycznej. Teraz chcemy pełnić jednak rolę aktywnego doradcy zdrowotnego, którego celem nie jest samo leczenie, ale utrzymanie pacjenta w dobrym zdrowiu  ‒ mówi Anna Janiczek, prezes zarządu PZU Zdrowie.

PZU chce także wykorzystać doświadczenie wynikające ze współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz Grupą PZU przy projektach związanych z walką z pandemią, czyli między innymi z Domową Opieką Medyczną oraz Narodowym Programie Szczepień.

PZU Zdrowie prowadzi w całej Polsce 130 własne placówki i 2200 placówek partnerskich w 600 miastach w Polsce. Dysponuje także własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym. Planowane są kolejne przejęcia a także rozwój organiczny. Inwestycje będą dotyczyć także nowych technologii, między innymi telemedycyny.

PZU Zdrowie zatrudnia 6000 pracowników medycznych i niemedycznych.