Radomskie Centrum Onkologii: kontrakt z NFZ na chirurgię onkologiczną

0
348

Od 1 lipca 2018 roku Radomskie Centrum Onkologii będzie leczyć pacjentów w zakresie chirurgii onkologicznej. Świadczenia będą finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dzięki temu szpital stanie się specjalistyczną placówką mogącą w sposób kompleksowy leczyć pacjentów z chorobami nowotworowymi.

W tej chwili Centrum posiada kontrakt z NFZ na radioterapię i chemioterapię, do pełnego leczenia onkologicznego brakowało jedynie chirurgii onkologicznej.

O kontrakt dla RCO apelowali radni miejscy z Radomia, Stowarzyszenie Amazonek „Dana” w Radomiu oraz sami pacjenci.

– Cieszymy się, że Narodowy Fundusz Zdrowia wysłuchał głosu chorych, bo to oni są tu najważniejsi. Dzięki tej decyzji pacjenci z Radomia mają na miejscu kompleksowy szpital onkologiczny- mówi Dorota Ząbek, dyrektor RCO.

Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Zdrowia od lipca 2018 roku szpital planuje rozpocząć leczenie chirurgiczne najczęściej występujących nowotworów.

Radomskie Centrum Onkologii oficjalnie otwarto 2 lata temu. W 2017 roku szpital otrzymał imię Bohaterów Radomskiego Czerwca 76’ Placówka została zakwalifikowana do systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń szpitalnych czyli tzw. „sieci szpitali”.

Szpital posiada 100 łóżek dla pacjentów, z czego ponad 20 będzie przeznaczonych dla oddziału chirurgii onkologicznej. Wyposażony jest w 2 nowoczesne sale operacyjne i oddział opieki pooperacyjnej.

Centrum zatrudnia specjalistów onkologów klinicznych, onkologów radioterapeutów, specjalistów chirurgii onkologicznej, ginekologii onkologicznej, a także psychologów, rehabilitantów, specjalistów medycyny nuklearnej oraz lekarzy innych specjalizacji.

W planach placówki jest ubieganie się o kolejne kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia, między innymi na badania PET (Pozytonowa Tomografia Emisyjna). Szpital jako jedyny w Radomiu i okolicach posiada urządzenie do wykonywania tego typu badań.