Radomskie Centrum Onkologii organizuje spotkania dla lekarzy i pacjentów

0
1058


W Radomskim Centrum Onkologii rusza kolejna edycja Akademii Onkologicznej. We wrześniu 2016 odbędą się bezpłatne  spotkania dla lekarzy i dla  pacjentów. Akademia Onkologiczna to akcja edukacyjna, która ma na celu podniesienie wiedzy na temat chorób nowotworowych.

W ramach projektu na terenie szpitala organizowane są cykliczne seminaria i konferencje dedykowane nie tylko pacjentom i ich rodzinom, ale również lekarzom i wszystkim osobom zainteresowanym onkologią.

Podczas wrześniowych szkoleń dla lekarzy specjaliści z różnych dziedzin medycyny oraz lekarze podstawowej opieki zdrowotnej wysłuchają wykładów na temat leczenia bólu w chorobach nowotworowych, komunikacji lekarza z pacjentem chorym na raka oraz dowiedzą się, jakie możliwości terapeutyczne posiada w tej chwili Radomskie Centrum Onkologii.

Natomiast chorzy i ich rodziny na przeznaczonym dla nich spotkaniu dowiedzą się między innymi, jaka dieta jest zalecana w chorobie nowotworowej, jak życie z chorobą  zmienia relacje w rodzinie oraz jak przygotować się do badań obrazowych typu tomografia komputerowa.

Radomskie Centrum Onkologii działa od początku 2016 roku, od 1 lipca 2016 w ramach kontraktu z NFZ przyjmuje pacjentów na leczenie metodami teleradioterapii i brachyterapii. Placówka realizuje także pakiet onkologiczny.

W Centrum leczone są między innymi nowotwory piersi, przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego, prostaty, narządów rodnych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu.

Placówka oferuje pełną diagnostykę i leczenie onkologiczne metodą chirurgii onkologicznej, radioterapii, chemioterapii oraz leczenie guzów mózgu i chorób układu nerwowego przy użyciu „Leksell Gamma Knife”(dostępny w warszawskiej placówce spółki).