Raport Fundacji Medicover w konkursie na najlepsze raporty społeczne

0
344

Raport Fundacji Medicover za 2016 rok startuje w 11. edycji konkursu na najlepiej sporządzone raporty społeczne. Głosowanie do nagrody internautów trwa od 16 sierpnia 2017 roku  do 17 września 2017 roku.

Raport z działalności Fundacji Medicover zawiera przegląd wszystkich inicjatyw i działań w 2016 roku – od jej największych programów, takich jak Ogólnopolski Program Profilaktyki Cukrzycy i Chorób Cywilizacyjnych PoZdro!, konkurs o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii, poprzez liczne projekty wolontariackie i pomocowe, eventy, projekty i akcje, które zorganizowała, i w które angażowała się Fundacja.

Raport prezentuje również Stowarzyszenie Medicover w Rumunii – integralną część Fundacji, która niedawno rozpoczęła działalność i wprowadza w tym kraju pierwszy program zapobiegania cukrzycy typu 2, w oparciu o Program PoZdro!.

W raporcie przybliżono także projekty sportowe – między innymi ubiegłoroczną, IV edycję charytatywnego Rajdu Rowerowego „Razem Przeciwko Cukrzycy typu 2”. Łącznie, dzięki gronu 600. wolontariuszy Fundacji Medicover, organizacja pomogła w 2016 roku ponad 44 tysiącom osób w ramach 44 projektów.

Ogłoszenie zwycięzców w ramach nagrody internautów, jak i w pozostałych kategoriach (nagroda główna, najlepszy debiut, nagroda dziennikarzy, nagroda ministra rozwoju, wyróżnienia), odbędzie się na początku października 2017.

Publikacje zgłoszone w konkursie na raporty społeczne, w kategoriach poza nagrodą internautów, zostały przekazane do oceny jurorom. Zwycięskie opracowania będą miały ponadto szansę zmierzyć się w Deloitte Green Frog Awards (GFA) – plebiscycie na najlepsze raporty niefinansowe w Europie Środkowej.

Raport z działalności Fundacji Medicover, znalazł się w gronie 44 wydań, które biorą udział w tegorocznej odsłonie konkursu. Są wśród nich 2 raporty przygotowane przez fundacje korporacyjne, 40 opracowanych przez firmy i po jednym sporządzonym przez organizację pozarządową i instytucję publiczną.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku. Organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firmę Deloitte. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Wyróżnia przedsiębiorstwa, które nie tylko potrafią prowadzić działalność biorąc pod uwagę interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach.

Głosowanie internautów w konkursie Raporty Społeczne odbywa się poprzez stronę: http://raportyspoleczne.pl/zaglosuj-na-raport/.