Rawa Mazowiecka: powiat wydzierżawi szpital

0
798

Rada powiatu w Rawie Mazowieckiej podjęła uchwałę wyrażająca zgodę na wydzierżawienie miejscowego szpitala na okres do 50 lat. To już kolejna próba oddania prowadzenia placówki zewnętrznemu inwestorowi.

Kilka lat temu samorząd również proponował dzierżawę szpitala, jednak ostatecznie nie wybrano inwestora. Były także plany przekształcenia lecznicy w spółkę prawa handlowego, co również nie zostało zrealizowane. Szpital w Rawie Mazowieckiej notuje kilkunastomilionowe zadłużenie.

Szpital w Rawie Mazowieckiej posiada 164 łóżka. Prowadzi 5 oddziałów: pediatryczny, chirurgiczny, chorób wewnętrznych, położniczo-ginekologiczno-noworodkowy oraz gruźlicy i chorób płuc. Posiada także dział anestezjologii oraz ratownictwa medycznego. Przy szpitalu działają także poradnie specjalistyczne. Na początku lipca 2013 roku w placówce została otwarta nowoczesna pracownia tomografii komputerowej i RTG. Pracownia nie posiada na razie kontraktu z NFZ na swoje usługi. Będzie się o niego starać w roku 2014.

Kontrakt placówki na rok 2013 z Narodowym Funduszem Zdrowia ma wartość 18 646 876,80 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne, ambulatoryjną opiekę specjalistyczną oraz opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień.