Rawicz: szpitalna spółka inwestuje w ZOL

0
871

Szpital w Rawiczu, prowadzony przez spółkę ze stuprocentowym udziałem samorządu powiatowego, inwestuje w zakład opiekuńczo-leczniczy. Na rozbudowę ZOL-u placówka zaciągnęła kredyt w wysokości 4,8 mln zł. Realizacja inwestycji rozpocznie się w maju 2012 roku.

W ramach inwestycji zostaną przebudowane pomieszczenia jednego z budynków szpitala na potrzeby apteki szpitalnej oraz administracji a także rozbudowa zakładu opiekuńczo-leczniczego, który zajmie także pomieszczenia zwolnione przez administrację. Dzięki wykorzystaniu dwóch dodatkowych pięter liczba miejsc ZOL-u zwiększy się z 35 do 80-ciu. Obecnie ZOL zajmuje tylko parter budynku.
– Zdecydowaliśmy się zainwestować najpierw w zakład opiekuńczo-leczniczy, a dopiero w dalszej kolejności w modernizację sali operacyjnej w celu jej dostosowania do obowiązujących wymogów, ponieważ istnieje duże zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze, a zmodernizowany ZOL oznacza więcej pieniędzy dla szpitala. Natomiast na modernizację sali operacyjnej mamy czas do 2016 roku – mówi Janusz Atłachowicz, prezes spółki prowadzącej placówkę.

Szpital w Rawiczu prowadzi sześć oddziałów: dziecięcy, chirurgiczny, anestezjologii i intensywnej terapii, ginekologiczno położniczy, noworodkowy oraz wewnętrzny. W szpitalu działają również poradnie specjalistyczne oraz pracownie diagnostyczne. W roku 2012 placówka otrzymała kontrakt z NFZ na swoje usługi o 7 procent wyższy niż rok wcześniej, kiedy jego wartość wynosiła 24 276 039,14 zł. Działalność zakładu opiekuńczo-leczniczego jest w 70 procentach finansowana komercyjnie, natomiast opieka pielęgniarska jest finansowana przez NFZ. ZOL składa się z zakładu opiekuńczo-leczniczego ogólnego, zakładu opiekuńczo-leczniczego dla pacjentów w stanie apalicznym oraz wypożyczalni sprzętu do pielęgnacji.