Rehabilitacja lecznicza oraz medycyna sportu w Scanmed Multimedis

0
979

Centrum Medyczne Scanmed Multimedis przy ul. Armii Krajowej 5 w Krakowie poszerza specjalistyczną ofertę świadczeń o rehabilitację leczniczą oraz medycynę sportu. W grudniu 2011 r. zostało otwarte Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Sportowej, a od 2 stycznia 2012 roku w ramach umowy z NFZ realizowane są świadczenia z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii.

– Od 2 stycznia 2012 przy Armii Krajowej 5 realizujemy świadczenia w ramach umowy z NFZ oraz komercyjnie w zakresie lekarskiej opieki rehabilitacyjnej oraz fizjoterapii ambulatoryjnej, m.in. usługi fizykoterapii, krioterapii, hydroterapii oraz rehabilitację w domu pacjenta – mówi Józefa Job, Dyrektor Centrów Medycznych i Akamedik. – Ponadto, od grudnia 2011 r. oferujemy usługi w nowoczesnym Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Sportowej oraz rehabilitację dla kobiet w ciąży w ramach szkoły rodzenia – dodaje.

Po modernizacji, na powierzchni ponad 1100 m kw. funkcjonują poradnie specjalistyczne m.in. ginekologiczno-położnicza, chirurgii naczyniowej z usg naczyń krwionośnych, chirurgii dziecięcej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, medycyny sportowej, gastroenterologii, pracownia endoskopii oraz sala diagnostyczno-zabiegowa. Uruchomiono tutaj również Centrum Ortopedii i Rehabilitacji kierowane przez dr Stanisława Szymanika, któremu Polski Komitet Olimpijski powierzył funkcję dyrektora medycznego reprezentacji Polski podczas I Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży.

Liczba klientów Scanmed Multimedis S.A. przekroczyła już 300 tysięcy. Od sierpnia 2011 roku spółka jest notowana na rynku New Connect. Scanmed Multimedis prowadzi działalność od 2000 roku. Główne obszary działalności spółki to ambulatoryjna opieka medyczna, diagnostyka obrazowa oraz opieka wyjazdowa. Specjalizuje się w zapewnianiu opieki medycznej, zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów instytucjonalnych. Scanmed Multimedis należy do grupy kontrolowanej przez Black Lion NFI.