Rehasport Clinic partnerem Polskiego Związku Triathlonu

0
431

Rehasport Clinic został oficjalnym partnerem medycznym Polskiego Związku Triathlonu. W ramach umowy placówka zapewni organizację opieki medycznej w Związku, przy współpracy ze związkowym sztabem szkoleniowym. Umowa obowiązuje od 1 kwietnia 2019 roku.

Ponad trzydziestu członków kadr narodowych przejdzie raz w roku badania biomechanicznej oceny funkcjonalnej, a także zostanie poddanych analizie strukturalnej składu ciała. Wskazani przez PZTri kadrowicze mogą na te badania liczyć trzy razy w jednym roku, a dodatkowo na wykonanie progów mleczanowych oraz ocenę fizjoterapeutyczną.

Poza tym Rehasport Clinic zapewni co najmniej cztery prelekcje rocznie z zakresu medyczno-rehabilitacyjnego na szkoleniach organizowanych przez PZTri, a także podejmie działania mające na celu wsparcie w organizacji imprez PZTri.

– Triathlon z roku na rok zyskuje na popularności, co szczególnie widać po ilości zgłoszeń do zawodów nie tylko dla zawodowców, ale także i amatorów. Ponieważ łączy aż trzy formy ruchu, czyli pływanie, jazdę na rowerze i bieganie, zwykle wymaga znacznie dłuższych przygotowań do sezonu, a później odpowiednich treningów w trakcie jego trwania. Pomoc naszych specjalistów może stanowić ten ważny krok, który przybliży reprezentantów Polski do sukcesów i medali – przyznaje dyrektor zarządzający Rehasport Clinic Piotr Lach.

Polski Związek Triathlonu został czwartym związkiem sportowym w Polsce, którego Partnerem Medycznym jest Rehasport Clinic. Klinika sprawuje także opiekę nad Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce, Polskim Związkiem Tenisowym oraz Polskim Związkiem Żeglarskim.

Czytaj także: Rehasport Clinic partnerem medycznym Warsaw Mets>>>

Rehasport to specjalistyczna sieć klinik ortopedyczno-rehabilitacyjnych. Główna siedziba mieści się w Poznaniu, w biurowcu Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej. W roku 2013 został otwarty Szpital Rehasport Klinic, który mieści się w Poznaniu przy ulicy Jasielskiej 14. Rehasport posiada także oddział w Koninie, prowadzący sklep ortopedyczny oraz oferujący usługi rehabilitacyjne, a także placówkę w Trójmieście, która działa na terenie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu.

W grudniu 2016 roku Rehasport  otworzył oddział w Warszawie, działający w Szpitalu Medicover na Wilanowie.