Rehasport Partnerem Medycznym SEC

0
979

Rehasport Clinic została oficjalnym partnerem medycznym cyklu Speedway European Championships. Klinika zapewni opiekę medyczną w zakresie urazów narządu ruchu, diagnostyki oraz rehabilitacji tych narządów wszystkim zawodnikom startującym w Indywidualnych Mistrzostwach Europy.

Specjaliści Rehasport Clinic opiekowali się już między innymi członkami polskiej ekipy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie, są członkami Komisji Medycznej Polskiego Związku Piłki Nożnej. Klinice zaufał między innymi Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Tomasz Majewski.

– Bardzo cieszymy się, że pozyskaliśmy tak uznanego partnera. Nie ukrywamy, że współpraca z profesjonalną kliniką to część naszej filozofii, w której zdrowie zawodników jest dla nas priorytetem. Dlatego chcąc zapewnić komfort wszystkim uczestnikom Speedway European Championships nawiązaliśmy współpracę z Rehasport Clinic – mówi prezes firmy One Sport, Karol Lejman. – Oczywiście najbardziej będziemy zadowoleni, jeśli żaden z naszych za wodników nie skorzysta z usług kliniki, jednak jeśli tylko pojawi się taka konieczność – będziemy rekomendowali kontakt ze specjalnie dedykowanym opiekunem medycznym, który pomoże zawodnikowi w jak najszybszym powrocie do zdrowia – dodaje.
Rehasport Clinic zapewnia zawodnikom walczącym o tytuł mistrza Europy pierwszeństwo usług, ponadto zobowiązuje się do przeprowadzenia badań z zakresu biomechanicznej oceny funkcjonalnej dwa razy w roku w terminie wyznaczonym przez zawodnika. Klinika wyznaczy także opiekuna – koordynatora procesów medycznych, który będzie dostępny dla wszystkich zawodników startujących w Speedway European Championships.

Główna siedziba Kiniki Rehasport mieści się w Poznaniu. Na trzecim piętrze biurowca Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej na powierzchni ponad 700 metrów zlokalizowane są gabinety lekarskie, pracownie diagnostyczne USG i RTG oraz sala do ćwiczeń rehabilitacyjnych.

Placówka dysponuje również dwoma salami operacyjnymi oraz 19 łóżkami dla pacjentów. Oferuje zabiegi operacyjne, usługi z zakresu rehabilitacji sportowej, rehabilitacji ortopedycznej, opieki pozabiegowej oraz odnowy biologicznej. Można tutaj skorzystać z usług poradni medycyny podróży, onkologicznej, okulistycznej, psychologicznej, pediatrycznej, urologicznej i wielu innych. Rehasport posiada także oddział w Koninie, prowadzący sklep ortopedyczny oraz oferujący usługi rehabilitacyjne.

W roku 2012 Rehasport otworzyła placówkę w Trójmieście, która działa na terenie Ergo Areny na granicy Gdańska i Sopotu. Oferuje usługi w zakresie medycyny sportowej i rehabilitacji. W roku 2013 został otwarty Szpital Rehasport Klinic, który mieści się w Poznaniu przy ulicy Jasielskiej 14.

Większość usług oferowanych przez Rehasport stanowią usługi komercyjne. Kontrakt zawarty przez placówkę z wielkopolskim oddziałem NFZ na rok 2014 ma wartość 965 649,62 zł. Środki te przeznaczone są na finansowanie usług ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz medycyny sportowej, a także preluksacji.