Rehasport partnerem Teatru Wielkiego w Poznaniu

0
268

Klinika Rehasport podpisała umowę z Teatrem Wielkim. im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu i zapewnia profesjonalne wsparcie medyczne i ortopedyczne tancerzom baletu tego teatru.

Umowa podpisana przez Rehasport oraz Teatr Wielki zapewnia opiekę medyczną, w tym świadczenia medyczne związane z urazami narządu ruchu dla członków zespołu Teatru Wielkiego.

Tancerze  będą mogli liczyć na wykonanie ocen fizjoterapeutycznych wraz z instruktażem ćwiczeń, a także na konsultacje ortopedyczne. Poza tym klinika udzieli pomocy w procesie likwidacji szkód oraz rozliczeniu polis ubezpieczeniowych.

Czytaj także: Szpital Św. Elżbiety dołącza do Grupy Lux Med>>>

– Nawiązanie stałej współpracy z Teatrem Wielkim jest dla nas wyjątkowo ważnym wydarzeniem. W klinice Rehasport doszliśmy niemal do perfekcji w przygotowywaniu do startów mistrzów sportowych aren, a sportowcy są świadomi, że bez zdrowia czy dobrego przygotowania, nie da się wygrać medalu – mówi prezes Rehasport dr n. med. Witold Dudziński. – Podobnie wygląda sytuacja z zawodowymi aktorami czy tancerzami. My, jako widzowie, dostrzegamy finalną część ich działalności: na scenie, w teatrze czy operze. Nie widzimy jednak tych wielu godzin przygotowań, gdy ciała poddawane są wielkiej próbie. A wiemy, że tak jest, bo naszymi pacjentami byli i są przedstawiciele świata kultury i sztuki – dodaje dr Witold Dudziński.

Rehasport Clinic prowadzi placówki zlokalizowane w Poznaniu – w biurowcu Galerii Handlowej Panorama przy ulicy Góreckiej, przy ulicy Bułgarskiej na terenie Stadionu Miejskiego oraz przy ulicy Jasielskiej 14, gdzie działa szpital, a także w Koninie i w Trójmieście (na terenie Ergo Areny).

W 2016 roku Rehasport otworzył oddział w Warszawie, działający w Szpitalu Medicover na Wilanowie.