Resonica prowadzi pracownię RMI w Rudzie Śląskiej

0
942


Od marca 2016 roku spółka Resonica prowadzi pracownię rezonansu magnetycznego w Szpitalu Miejskim w Rudzie Śląskiej. Spółka nie posiada na razie kontraktu z NFZ na te usługi.

Badania są oferowane nieodpłatnie w przypadku pacjentów szpitala, z którym spółka podpisała umowę.

Pracownia została wyposażona w 1,5 T aparat do badania rezonansu magnetycznego.

Szpital w Rudzie Śląskiej rocznie notuje około 20 tysięcy hospitalizacji, 45 tysięcy wizyt w poradniach specjalistycznych i 25 tysięcy porad w izbie przyjęć. W placówce wykonywanych jest rocznie ponad 4 tysiące zabiegów operacyjnych. Wartość ubiegłorocznego kontraktu szpitala z NFZ wynosiła 60 mln zł, na 2016 rok jest to 62 mln zł.

Resonica prowadzi także pracownie diagnostyki obrazowej w Tarnowskich Górach, na terenie Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego im. B. Hagera oraz w Siemianowicach Śląskich w budynku przychodni lekarskiej Alfamed przy ulicy Olimpijskiej.

Pracownia w Tarnowskich Górach wyposażona została w 1,5 T rezonans magnetyczny, a w Siemianowicach Śląskich – rezonans o otwartej budowie z cewką XXL.

Placówki prowadzi Resonica Połetek i wspólnicy, spółka jawna z siedzibą w Siemianowicach Śląskich. Wspólnikami spółki są: Dawid Garbaciok, Jakub Półetek, Andrzej Pytlewski oraz Jarosław Ryterski.