Rex Medica dołączyła do Pracodawców Medycyny Prywatnej

0
1096

Rex Medica Pracownia Rezonansu Magnetycznego z Warszawy dołączyła do Pracodawców Medycyny Prywatnej. To kolejna placówka świadcząca usługi w zakresie diagnostyki obrazowej, która stała się członkiem organizacji a także aktywnym uczestnikiem Forum Diagnostyki Obrazowej, które zostało powołane w ramach Pracodawców MP.

Rex Medica mieści się przy ulicy Wawelskiej 5, w budynku Fundacji Rozwoju Medycyny Sportowej, na terenie Klubu Sportowego SKRA. Oferuje wykonywanie badań rezonansu magnetycznego. Do tego celu służy aparat Symphony a Tim System 1,5T firmy Siemens, w który wyposażona jest pracownia. Przez zastosowanie w aparacie 76 elementów cewek matrycowych i 32 kanałów RF możliwe jest osiągnięcie rewolucyjnej szybkości akwizycji i praktycznie nieograniczonego obrazowania równoległego, nawet przy podwójnie skośnych warstwach. Aparat jest użyteczny do diagnozowania urazów, zmian zapalnych, ognisk nowotworowych wraz z przerzutami, a także diagnozowania zmian naczyniowych. Placówka zapewnia także krótkie terminy badań. Zwykle możliwe jest wykonanie badania w dniu zapisu, a opis lekarza radiologa dostępny jest w ciągu 24 godzin. Bezpośrednio po badaniu pacjenci otrzymują płytę CD z nagraniem. Istnieje również możliwość wydruku tradycyjnych klisz.

Kadrę medyczną placówki stanowią wykwalifikowani lekarze oraz technicy elekroradiologii, wśród nich między innymi prof. zw. dr hab. n. med. Romana Bogusławska – Walecka.

Rex Medica działa od 2010 roku. W planach rozwoju firmy jest budowanie pozycji na rynku warszawskim, ale niewykluczone jest także inwestowanie poza stolicą. Zdecydowaną większość badań oferowanych przez pracownię stanowią badania komercyjne, ale Rex Medica posiada również kontrakt z NFZ. Jego wartość na rok 2013 wynosi 300 002,40 zł. W roku 2012 kontrakt z Funduszem wynosił 119 995,80  zł. Jednym właścicielem firmy jest Janusz Piaskowski.