Robert Gajda prelegentem podczas międzynarodowej konferencji

0
250

Dr n. med. Robert Gajda, właściciel Grupy Gajda-Med, był prezenterem podczas Międzynarodowego Spotkania Badawczego dotyczącego układu sercowo-naczyniowego, które odbyło się w Bydgoszczy od 9 do 11 maja 2019 roku.

Temat zaprezentowany przez dyrektora Szpitala Gajda-Med w Pułtusku, w tym przypadku przede wszystkim badacza z Centrum Kardiologii Sportowej przy Centrum Medycznym Gajda-Med, to: ,,Profil zdrowotny mistrza biegu ultramaratońskiego. Zmiany w biochemicznych, hematologicznych i kardiologicznych parametrach po 24 godzinnym biegu w Mistrzostwach Polski” (tytuł oryginalny: Health profile of champion ultramarathon runner. Changes in biochemical, hematological and cardiac parameters following 24 H run at Polish Championship).

Prezentacja była częścią powstającego w Centrum Kardiologii Sportowej artykułu dotyczącego biegów ultramaratońskich i ich wpływu na organizmy zawodników.

Badanie przeprowadzone przez doktora Roberta Gajdę jest nietypowe i ma szanse znaleźć się w najpoważniejszych pismach naukowych w dziedzinie kardiologii i medycyny sportowej. Zakończenie prac nad tym doniesieniem naukowym planowane jest na koniec czerwca 2019.

Artykuł zawiera dane dotyczące unikatowych badań, między innymi spektroskopowych z użyciem fosforu P31. Powstaje we współpracy z wybitnymi polskimi naukowcami, między innymi  z Instytutu Kardiologii w Warszawie.

Czytaj także: Robert Gajda na kongresie kardiologicznym w Rzymie>>>

Grupa  Gajda-Med prowadzi szpital w Pułtusku oraz sieć placówek ambulatoryjnych w Warszawie, Pułtusku i miejscowościach ościennych. Do Grupy Gajda-Med należą także: San-Medica w Jeruzalu, San-Med w Drobinie, Hipokrates w Warszawie, Medivita-Konstancin z Konstancina-Jeziornej oraz Pols-Med i Pols-Med Robert Gajda z Pułtuska.

Centrum Medyczne Gajda-Med powstało 1998 roku. Założycielem i dyrektorem Centrum jest dr n. med. Robert Gajda, który posiada specjalizacje – chorób wewnętrznych, medycyny rodzinnej, kardiologii oraz medycyny sportowej.

W roku 2008 utworzył w Centrum Medycznym Gajda-Med poradnię kardiologii sportowej – wysokospecjalistyczną poradnię pełniącą funkcję poradni konsultacyjnej dla sportowców wyczynowych z całego świata i osób uprawiających sport amatorsko.