Rok działalności Szpitala Grupy LUX MED

0
1038

Przez rok działalności Szpitala Grupy LUX MED działającego na warszawskim Ursynowie w placówce przeprowadzono 1500 zabiegów, z czego blisko jedną trzecią wykonano w ramach kontraktu z NFZ. W najbliższym czasie zostanie tutaj uruchomione Centrum Bariatrii, Leczenia Chrapania i Bezdechu Nocnego.

W ciągu roku działalności placówki uruchomiono 10 centrów diagnostyczno-terapeutycznych, takich jak: Centrum Leczenia Przepuklin, Chorób Żył, Proktologii, Chirurgii Plastycznej, Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Chirurgii Ortopedycznej, Centrum Chirurgii Dziecięcej, Chirurgii Ręki, Leczenia Stóp i Dział Pomocy Doraźnej. Szpital oferuje pacjentom zabiegi świadczone w ramach kontaktu z NFZ, jak również odpłatnie. W szpital jest wykonywanych średnio około 6 – 10 operacji dziennie i około 50 konsultacji w przychodni przyszpitalnej. Łącznie w szpitalu przeprowadzono 3274 zabiegi.

W ramach Działu Pomocy Doraźnej od listopada 2010 roku udzielono ponad 4 tysiące konsultacji chirurgicznych i blisko 7 tysięcy konsultacji ortopedycznych. Szpital Grupy LUX MED jest wyposażony w tomograf komputerowy, cyfrowy aparat RTG, rentgen śródoperacyjny, urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej, a także własną sterylizatornię i call center. Ze Szpitalem współpracuje obecnie 130 lekarzy.
„Szpital Grupy LUX MED powstał w oparciu o bogate doświadczenie 20 lat funkcjonowania naszych centrów medycznych. Podstawowym założeniem jego uruchomienia było uzupełnienie oferty Grupy, która wcześniej koncentrowała się na podstawowej i specjalistycznej opiece ambulatoryjnej, a także diagnostyce laboratoryjnej i obrazowej. Zabiegi chirurgii jednego dnia oferowaliśmy w niewielkiej skali. Wprowadzenie opieki szpitalnej do naszej oferty było więc naturalnym, kolejnym krokiem w rozwoju Grupy. Cieszy nas, że Szpital w krótkim czasie zyskał zaufanie pacjentów. Systematycznie pracujemy nad poszerzaniem zakresu oferowanych przez nas usług” – mówi Anna Rulkiewicz, Prezes Grupy LUX MED.

„W najbliższych planach rozwoju Szpitala jest uruchomienie specjalistycznego ośrodka leczenia otyłości i poszerzenie usług o tomografię dziecięcą. W placówce rozpoczęliśmy też specjalistyczne szkolenia dla lekarzy. Zamierzamy je rozwijać m.in w zakresie bariatrii, chirurgii ogólnej i urologii” – dodaje lek med. Dariusz Kuś, Dyrektor Szpitala Grupy LUX MED.

Szpital Grupy LUX MED został uruchomiony w sierpniu 2010 roku. Placówka mieści się przy ul. Puławskiej 455, na warszawskim Ursynowie. Z usług szpitala można skorzystać odpłatnie oraz w ramach kontraktu z NFZ. W ofercie znajdują się: zabiegi operacyjne z zakresu: chirurgii ogólnej, urologicznej, naczyniowej, onkologicznej, plastycznej, dziecięcej oraz ortopedii, ginekologii, laryngologii, pomoc w stanach nagłych – usługi z zakresu chirurgii i ortopedii oraz okulistyki i laryngologii w zakresie możliwym do wykonania w obrębie pomocy ambulatoryjnej. Pacjenci mogą też skorzystać z badań diagnostycznych, endoskopii przewodu pokarmowego, konsultacji specjalistycznych kwalifikujących do zabiegów operacyjnych, a także konsultacji pooperacyjnych w przychodni mieszczącej się w szpitalu. Jest w nim 11 łóżek. W ramach szpitala działają specjalistyczne centra diagnostyczno-terapeutyczne: Centrum Leczenia Przepuklin, Centrum Leczenia Chorób Żył, Centrum Proktologii, Centrum Chirurgii Plastycznej, Centrum Endoskopii Przewodu Pokarmowego, Centrum Chirurgii Ortopedycznej, Centrum Chirurgii Ręki, Centrum Leczenia Stóp oraz Dział Pomocy Doraźnej.

Cała Grupa LUX MED obejmuje opieką 1,4 miliona pacjentów. Prowadzi 100 własnych placówek, w tym 30 przyzakładowych, współpracuje z 1300 podwykonawcami. Zatrudnia 8 tysięcy pracowników, w tym połowę lekarzy. W planach Grupy jest budowa w Warszawie szpitala na około 60 łóżek.