Rozpoczynają się targi SALMED

0
950

14 marca 2012 w Poznaniu rozpoczynają się Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED, największe w Polsce targi gromadzące liderów rynku medycznego. Tegoroczna ekspozycja blisko 300 firm z 22 państw wypełni aż cztery pawilony wystawiennicze.

Będzie to już 24 edycja tego przedsięwzięcia, która dostarczy wiele możliwości wymiany doświadczeń i wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami świata medycyny, biznesu i nauki. Podczas organizowanych w cyklu dwuletnim Międzynarodowych Targów zostaną zaprezentowane oferty producentów oraz dostawców aparatury i instrumentów medycznych, wyposażenia szpitali, klinik i gabinetów medycznych, a także sprzęt laboratoryjny i rehabilitacyjny. Nie zabraknie również licznych prezentacji nowości rynkowych, które są źródłem postępu technologicznego współczesnej medycyny.

Nieodłączny element targów SALMED stanowi program seminariów, specjalistycznych konferencji, jak również warsztaty, wykłady i liczne spotkania biznesowe, które cieszą się dużym zainteresowaniem profesjonalnej publiczności. Profil tematyczny targów SALMED obejmuje kilka bloków konferencyjnych, w tym m.in. zarządzanie, medycyna ratunkowa, rehabilitacja, laboratorium, pielęgniarstwo.

Tradycją Międzynarodowych Targów Poznańskich jest przyznawanie prestiżowych nagród najlepszym prezentowanym na targach produktom, charakteryzującym się nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i prezentującym najwyższy poziom jakości. Podczas uroczystej Gali Nagród na Wieczorze Branżowym Wystawców wręczone zostaną trofea Międzynarodowych Targów Poznańskich – Złote Esculapy – przyznawane najlepszym produktom prezentowanym na targach medycznych już od ponad 20 lat. Podczas Gali zostaną przyznane również statuetki Acanthus Aureus za stoiska targowe najlepiej sprzyjające realizacji strategii marketingowej firmy.

Targi SALMED 2012 potrwają od 14 do 16 marca 2012 roku. Będą się odbywać na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.