Roztoka: gabinet okulistyczny w Szpitalu Św. Elżbiety

0
1045


W Szpitalu Św. Elżbiety w Roztoce (województwo małopolskie) został otwarty prywatny gabinet okulistyczny. Konsultacje okulistyczne są na razie wyłącznie komercyjne. Szpital Św. Elżbiety to placówka ginekologiczno-położnicza.

Koszt konsultacji okulistycznej zależy od rodzaju wykonywanych badań (podstawowe to koszt od 50 zł do 90 zł za wizytę). Gabinet jest czynny tylko w soboty.

Szpital św. Elżbiety działa od 2001 roku. Jego założycielem jest Andrzej Goryca, lekarz specjalista ginekologii i położnictwa. Przez 10 lat szpital funkcjonował w wynajmowanych pomieszczeniach. Obecnie zajmuje nowo wybudowany obiekt zlokalizowany w Roztoce, w gminie Zakliczyn.

W placówce działają oddziały: położniczy i ginekologiczny, na których jest w sumie około 30 miejsc dla pacjentek, oraz neonatologiczny, składający się z 5-łóżkowego oddziału obserwacyjnego oraz 2-stanowiskowego oddziału intensywnej opieki nad noworodkiem.  Działa tutaj także specjalistyczna poradnia ginekologiczno-położnicza oraz pracownia diagnostyki laboratoryjnej.

Placówka świadczy usługi komercyjne oraz finansowane przez NFZ. Kontrakt zawarty na rok 2013 ma wartość 5 571 520,80 zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie ginekologii i położnictwa oraz neonatologii, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną w zakresie ginekologii i położnictwa.