Rozwijamy działalność mimo ograniczonego kontraktu z NFZ

0
851


Michał Bielecki, prezes spółki Wizja V

Wizja V ciągle rozwija działalność, w roku 2017 uruchomiliśmy nową pracownię rezonansu magnetycznego w Pabianicach. Myślimy o otwieraniu kolejnych placówek, w roku 2018 planowane są dwie.

Za rok 2017 odnotowaliśmy wzrost przychodów, pomimo braku kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia oferowane przez część naszych pracowni.

Ponieważ NFZ zapowiada kolejne aneksowanie umów na rok, pewnie nie uda się zwiększyć dotychczasowej wartości kontraktu.

Komercyjne badania diagnostyki obrazowej można oferować w większych miastach, takich jak Łódź, jednak w mniejszych miejscowościach mniej pacjentów korzysta z płatnych badań rezonansu czy tomografii komputerowej. Wówczas brak kontraktu z NFZ jest dużym ograniczeniem działalności.

Prowadzimy 15 pracowni, które działają w Łasku, Kartuzach, Skierniewicach, Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej, Wrześni, Płocku, Trzebnicy, Tuszynie, Wilkowicach-Bystrej, Wyszkowie oraz w Żyrardowie. Najnowsza została otwarta w kwietniu 2017 roku w Pabianickim Centrum Medycznym. Pracownie oferują badania w zakresie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego.

Wizja V Diagnostyka Medyczna z Łodzi działa od 2007 (najpierw jako Fantom sp. z o.o.).

Siedziba główna firmy, a jednocześnie pierwsza pracownia rezonansu magnetycznego w Polsce, mieści się na terenie Wojewódzkiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej – Centrum Leczenia Chorób Płuc i Rehabilitacji w Łodzi, przy ulicy Okólnej 181.

Tutaj także powstała diagnostyki obrazowej, która jest przyjazna dla dzieci.