Rudna Mała: badania diagnostyczne w niższej cenie

0
834


Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny w Rudnej Małej koło Rzeszowa wprowadził zniżki na badania tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego. Placówka posiada kontrakt z NFZ na badania rezonansu. Badania tomografem komputerowym są tylko komercyjne.

Zniżki na badania TK i MR wynoszą 10 procent. Badanie tomografii głowy z kontrastem to koszt 300 zł, badanie rezonansu głowy z kontrastem kosztuje 600 zł. Rabat obowiązuje do 1 czerwca 2013 roku. Badania rezonansu finansowane przez NFZ dostępne są dopiero w lipcu 2013 roku.

Szpital w Rudnej Małej posiada 120 łóżek. Oferuje zarówno usługi komercyjne jak i finansowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. Kontrakt placówki na rok 2013 ma wartość 27 243 277, 80 zł. Środki te finansują w przeważającej większości  leczenie szpitalne w zakresie chorób wewnętrznych, neurologii, chirurgii ogólnej, ortopedii, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną. Na badania rezonansu magnetycznego jest przeznaczone 198 016 zł.

W styczniu 2013 roku w placówce został uruchomiony oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Jest to szósty oddział placówki. Jego utworzenie pozwala leczyć najciężej chorych pacjentów, którzy dotychczas musieli być przewożeni do innych placówek.

Placówkę prowadzi spółka Nowe Techniki Medyczne Szpital Specjalistyczny im. Św. Rodziny sp. z o.o.