Rumia: centrum Imed współpracuje z ubezpieczycielami

0
830

Od lipca 2016 roku Centrum Medyczne Imed z Rumii (powiat wejherowski) współpracuje z Centrum Medycznym Enel-Med oraz z ubezpieczycielem TU Zdrowie. Placówka inwestuje także w nowy sprzęt.

Od dwóch miesięcy badania USG wykonywane są przy pomocy nowego aparatu marki Philips, między innymi z funkcją podglądu serca płodu.

Imed oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne oraz diagnostykę.

W przychodni przyjmują lekarze interniści oraz specjaliści (między innymi urolog, ginekolog, laryngolog, neurolog, endokrynolog). Placówka oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne, łącznie z protetyką i chirurgią stomatologiczną a także diagnostykę laboratoryjną, RTG i USG. W ofercie jest także rehabilitacja oraz ratownictwo medyczne  – zabezpieczanie imprez masowych.

Placówka oferuje usługi komercyjne oraz finansowane w ramach kontraktu z NFZ. Ze środków Funduszu finansowana jest podstawowa opieka zdrowotna, rehabilitacja lecznicza oraz leczenie stomatologiczne. Wartość kontraktu na rok 2016 (oprócz POZ) wynosi 409,3 tys. zł. 

Centrum Medyczne Imed działa od 2012 roku. Powstało w zakupionym i zaadaptowanym do potrzeb działalności medycznej budynku przy ulicy Katowickiej 14. Centrum jest powiązane kapitałowo z firmą Igielski Ochrona, oferującą usługi monitoringu i ochrony.