Ruszyła rejestracja na III Kongres Szpitali Prywatnych

0
1087


9 i 10 maja 2013 roku  w Hotelu Marriott w Warszawie odbędzie się po raz trzeci Kongres Szpitali Prywatnych. To największe wydarzenie  prywatnego sektora ochrony zdrowia w Polsce. Jego poprzednie dwie edycje gromadziły każdorazowo ponad 200 reprezentantów renomowanych prywatnych ośrodków.

Tematyka III Kongres Szpitali Prywatnych skoncentruje się na omówieniu szans i zagrożeń wynikających z wdrożenia w Polsce Dyrektywy w sprawie stosowania praw pacjenta w transgranicznej opiece zdrowotnej oraz kwestii pomocy publicznej w sektorze ochrony zdrowia. Ponadto w trakcie Kongresu zostanie przeprowadzona dyskusja o planowanej reformie systemu ochrony zdrowia – założeniach do projektu ustawy o instytucjach systemu ubezpieczenia zdrowotnego.

Do udziału w tym Kongresie zaproszeni zostali przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.
Organizatorem Kongresu jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych. Wśród 101 członków zarządzających ponad 150 szpitalami w Polsce są zarówno szpitale chirurgii jednego dnia jak i wielooddziałowe podmioty lecznicze zorganizowane w grupy szpitalne.  Roczna wartość kontraktów z NFZ członków OSSP wynosi już ponad 850 mln zł.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja odbywa się poprzez stronę III Kongresu Szpitali Prywatnych – www.kongresszpitaliprywatnych.com lub www.szpitale.org w zakładce III Kongres.

Patronat medialny nad Kongresem objął portal www.medycynaprywatna.pl