Rzeszów: badania diagnostyki molekularnej w szpitalu Pro-Familia

0
1090


Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa wprowadził do swojej oferty badania diagnostyki molekularnej, czyli badania wykorzystywane między innymi przy ustalaniu ojcostwa. Placówka współpracuje w tej dziedzinie z laboratorium GenMed.

Laboratorium Diagnostyki Molekularnej GenMed od 2007 roku zajmuje się ustalaniem ojcostwa oraz badaniami śladów biologicznych. Jest renomowanym ośrodkiem, które otrzymuje zlecenia zarówno od sądów, prokuratur jak i z policji. Zajmuje się także obsługą klientów indywidualnych.

Spital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki. W placówce działają też poradnie specjalistyczne, poradnia stomatologiczna oraz diagnostyka (laboratorium i pracownia USG). Pro-Familia oferuje także podstawową opiekę zdrowotną.

Szpital działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Dysponuje 50 łóżkami, z czego połowa przeznaczona jest dla oddziału położniczego, a reszta dla oddziału zunifikowanego.