Rzeszów: certyfikat "Szpital bez bólu" dla szpitala Pro-Familia

0
1084

Szpital Pro-Familia z Rzeszowa otrzymał certyfikat „Szpital bez bólu”, przyznawany przez Polskie Towarzystwo Badania Bólu oraz Polskie Towarzystwo Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, Towarzystwo Chirurgów Polskich i Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne.

Celem certyfikatu jest promocja najwyższych standardów i podniesienie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

Uzyskując certyfikat rzeszowska placówka znalazła się w wąskim gronie wyróżnionych szpitali polskich, które najskuteczniej łagodzą ból u swoich pacjentów. Warunkiem otrzymania certyfikatu jest wprowadzenie procedur, czyli najwyższych  standardów leczenia bólu pooperacyjnego.

–  Korzyści z uzyskania po raz kolejny przez szpital tak wyjątkowego certyfikatu, przekładają się bezpośrednio na zdrowie, samopoczucie i komfort naszych pacjentów podczas całego procesu leczenia. Certyfikat jest dla nich gwarancją, że w naszym szpitalu uśmierzanie bólu pooperacyjnego prowadzone jest na najwyższym poziomie – zapewnia lek. med. Janusz Kidacki, dyrektor ds. medycznych, ordynator oddziału anestezjologii i intensywnej terapii Szpitala Specjalistycznego Pro-Familia.

Aby otrzymać certyfikat, szpital musiał spełnić określone kryteria dotyczące uczestnictwa personelu medycznego w szkoleniach z zakresu uśmierzania bólu, prowadzenia monitoringu natężenia bólu, informowania pacjentów o możliwościach i metodach uśmierzania bólu pooperacyjnego przed zabiegiem oraz prowadzenia dokumentacji dotyczącej pomiarów bólu i zastosowania postępowania zgodnie z rekomendacjami uśmierzania bólu.

Szpital Pro-Familia specjalizuje się w neonatologii, położnictwie i ginekologii. Poza tym działają tutaj oddziały: urologii, chirurgii i okulistyki, pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG) oraz poradnia podstawowej opieki zdrowotnej.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa (III poziom referencyjny), chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Pod koniec grudnia 2014 szpital otworzył nowy oddział pediatryczny, który powstał w rozbudowanej części placówki, oddanej do użytku jesienią 2014.

18 stycznia 2015 szpital informował o uzyskaniu certyfikatu Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Można o tym przeczytać tutaj: Rzeszów: certyfikat CMJ dla szpitala Pro-Familia >>>