Rzeszów: CM Medicor inwestuje w usługi w zakresie dietetyki

0
803


W Centrum Medycznym Medicor w Rzeszowie został utworzony dietetyczny punkt konsultacyjny działający w ramach realizacji, wspólnie z Instytutem Żywności i Żywienia im. prof. dr med. Aleksandr a Szczygła, szwajcarsko-polskiego programu współpracy.

Program dotyczy zapobiegania nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

W punkcie konsultacyjnym można korzystać z bezpłatnych porad dietetycznych. Będą one oferowane od lipca 2014 roku do końca roku 2015 (do wyczerpania limitu).

Poza tym w ramach programu we wrześniu 2014 rusza kolejna edycja programu odchudzania. Program potrwa 3 miesiące, a których uczestnicy będą pracować z lekarzem, psychologiem, dietetykiem i rehabilitantem, którzy stworzyli autorski program odchudzania wykorzystujący najnowsze techniki medyczne i opracowania żywieniowe.

Na początku programu każdy uczestnik korzysta z dwutygodniowej kuracji w kriokomorze ogólnoustrojowej. 10 zabiegów zwiększa przemianę materii, co wpływa na szybsze spalenie tkanki tłuszczowej i odchudzanie. Pobyt w kriokomorze, gdzie temperatura spada do minus 130 stopni pozwala też zwiększyć kondycję psychiczną i fizyczną organizmu. Dodatkowe efekty przynosi aktywność fizyczna w postaci specjalnie dobranych ćwiczeń na zajęciach fitness. Nad całością programu czuwa lekarz prowadzący nadzór i kontrolę stanu zdrowia pacjenta w całym procesie odchudzania.

Centrum Medyczne Medicor oferuje usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistyczne oraz diagnostykę. Placówka posiada pracownię diagnostyki obrazowej z rezonansem magnetycznym oraz diagnostyki laboratoryjnej, oferuje także usługi w zakresie stomatologii i medycyny pracy, prowadzi gabinet endoskopii.

Główny budynek Centrum mieści się w Rzeszowie przy ulicy Jabłońskiego 2/4. Pozostałe placówki znajdują się przy ulicach Kochanowskiego 15 (medycyna rodzinna), przy Alei Piłsudskiego 31 (rezonans magnetyczny, stomatologia oraz ortodoncja), a także przy ulicy Wyzwolenia 6 (ośrodek medycyny pracy). Z Centrum współpracuje Centrum Leczenia Niepłodności Parens sp. z o.o. prowadzące sieć przychodni w całej Polsce, między innymi w Rzeszowie przy ulicy Podwisłocze 21.