Rzeszów: Medicor realizuje kolejną edycję programu odchudzania

0
980

9 maja 2016 roku rusza kolejna edycja programu odchudzania, realizowana przez Centrum Medyczne Medicor z Rzeszowa. Uczestnicy kursu będą pracować przez 3 miesiące z lekarzem, psychologiem, dietetykiem i rehabilitantem, którzy stworzyli autorski program odchudzania wykorzystujący najnowsze techniki medyczne i opracowania żywieniowe.

Poprzednie edycje dowiodły, że profesjonalna kuracja pozwala bez wysiłku zrzucić nawet 20 kg w ciągu trzech miesięcy. Podczas indywidualnych konsultacji dietetyk analizuje menu każdego uczestnika i zwraca uwagę na błędy żywieniowe. Po dokładnych pomiarach wagi, wzrostu i tkanki tłuszczowej, przy uwzględnieniu płci i wieku określa indywidualną dietę.

Na początku programu każdy uczestnik korzysta z dwutygodniowej kuracji w kriokomorze ogólnoustrojowej. 10 zabiegów zwiększa przemianę materii, co wpływa na szybsze spalenie tkanki tłuszczowej i odchudzanie. Pobyt w kriokomorze, gdzie temperatura spada do minus 130 stopni pozwala też zwiększyć kondycję psychiczną i fizyczną organizmu.

Dodatkowe efekty przynosi aktywność fizyczna w postaci specjalnie dobranych ćwiczeń na zajęciach fitness prowadzonych przez mgr rehabilitacji.

Konsultacje psychologiczne niezbędne w złożonym procesie odchudzania kształtują zmianę sposobu myślenia, stylu życia oraz nawyków żywieniowych pry jednoczesnym zastosowaniu skutecznego systemu motywacji.

Nad całością programu czuwa lekarz prowadzący nadzór i kontrolę stanu zdrowia pacjenta w całym procesie odchudzania.

Medicor uruchomiono w 1993 roku. Sieć składa się z czterech placówek medycznych: przy ulicy Jabłońskiego, Kochanowskiego, Piłsudskiego i Wyzwolenia. Centrum medyczne przy ulicy Jabłońskiego świadczy usługi z zakresu medycyny rodzinnej, konsultacji specjalistycznych, diagnostyki, rehabilitacji i stomatologii. Poradnia przy ulicy Piłsudskiego oferuje stomatologię i badania rezonansu magnetycznego, a placówka przy ulicy Wyzwolenia – świadczenia z zakresu medycyny pracy. Centrum medyczne przy ulicy Kochanowskiego zapewnia opiekę lekarzy medycyny rodzinnej.

Sieć medyczna Medicor oferuje świadczenia na podstawie kontraktu z Narodowym  Funduszem Zdrowia, jak również komercyjnie klientom korporacyjnym i indywidualnym. Z siecią współpracuje obecnie ponad 120 lekarzy.

Od kwietnia 2015 roku Medicor należy do Grupy Lux Med.