Rzeszów: Medyk otworzył dietetyczne punkty konsultacyjne

0
1109


W Centrum Medycznym Medyk z Rzeszowa zostały utworzone dietetyczne punkty konsultacyjne działające w ramach programu dotyczącego zapobiegania nadwadze  i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej.

Program jest realizowany wspólnie z Instytutem Żywności i Żywienia oraz objęty Szwajcarsko-Polskim Programem Współpracy. W punktach konsultacyjnych można skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych,  które dostępne będą do końca marca 2013 roku.

Punkty dietetyczne działają w trzech rzeszowskich placówkach Centrum: przy ulicy Szopena, Leskiej i Poniatowskiego. Poza tym Medyk prowadzi w Rzeszowie przychodnie przy ulicach: Łukasiewicza, Jagiellońskiej, Podkarpackiej, Siemiradzkiego Hoffmanowej, Piłsudskiego i Lisa Kuli. Posiada też placówki w  Boguchwale, Sędziszowie Małopolskim i Mielcu. Prowadzi dwie stacje dializ – w Leżajsku i w Rzeszowie, Centrum Dermatologii Medycyny Estetycznej i Laseroterapii oraz dwie przychodnie studenckie. NZOZ oferuje również transport medyczny (posiada 25 karetek) oraz abonamenty medyczne.

Centrum Medyczne Medyk działa od 1995 roku. Oferuje usługi podstawowej opieki zdrowotnej oraz konsultacje specjalistyczne, komercyjne oraz w ramach umów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wartość kontraktu placówki z NFZ na rok 2013 wynosi 13 191 760,32 zł. Kontrakt dotyczy dializoterapii, leczenia szpitalnego, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji, opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień a także leczenia stomatologicznego i profilaktycznych programów zdrowotnych.