Rzeszów: nowa poradnia w Szpitalu Pro-Familia

0
907

Szpital Specjalistyczny Pro-Familia z Rzeszowa otworzył nową poradnię neurologiczną. Poradnia oferuje usługi komercyjne. Koszt konsultacji wynosi 100 zł.

Poradnia zajmuje się leczeniem i profilaktyką chorób układu nerwowego, zespołów bólowych kręgosłupa, następstw udaru mózgu, boreliozy, choroby mięśni, padaczki, stwardnienia rozsianego, nerwic i zespołów depresyjnych. Wykonuje również badania w ramach medycyny pracy dla osób pracujących na wysokości.

Pro-Familia od 5 lat prowadzi w Rzeszowie szpital, w którym działają oddziały ginekologii i położnictwa, neonatologii, urologii, chirurgii i okulistyki, laryngologii dzieci, chirurgii dzieci oraz pediatryczny, a także pracownie diagnostyczne (laboratorium i USG),  poradnia podstawowej opieki zdrowotnej i poradnie specjalistyczne.

Placówka oferuje zarówno usługi finansowane przez NFZ jak i komercyjne. Kontrakt zawarty na rok 2015 ma wartość ponad 27 mln zł. Środki te finansują leczenie szpitalne w zakresie neonatologii, ginekologii i położnictwa, chirurgii ogólnej, okulistyki i urologii, na które przeznaczone jest ponad 24 mln zł, a także ambulatoryjną opiekę specjalistyczną, pomoc doraźną i transport sanitarny oraz profilaktyczne programy zdrowotne.

W Rzeszowie Szpital Pro-Familia działa w nowym budynku przy ulicy Witolda 6B. Przy ulicy Podpromie działają poradnie specjalistyczne.

Na początku października 2015 roku otwarty został nowy szpital Pro-Familia, który mieści się w Łodzi przy ulicy Niciarnianej 49, w dzielnicy Widzew. Placówka posiada podobny zakres działalności jak szpital w Rzeszowie.